Haber 7

Kritik iddia: 700 PKK'lı terörist Kerkük'e girdi!

Irak Türkmen Cephesi Kerkük Başkanı Mehmet Seman Ağaoğlu, dünden bu yana 700 PKK'lı teröristin Kerkük'e giriş yaptığını söyledi.
GİRİŞ 12.10.2017 16:32 GÜNCEL
Metin Boyutu
Kritik iddia: 700 PKK'lı terörist Kerkük'e girdi!

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Kerkük Başkanı Mehmet Seman Ağaoğlu, "Dünden bu yana Kerkük’te tansiyon yükselirken toplam 700 özel eğitimli PKK Kerkük’e girdi" dedi.

Dün gece ITC Kerkük il merkezine yönelik kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırıda can kaybı ya da yaralanan olmadı. Saldırı sonrasında binayı Türkmen askeri güçleri tarafından koruma altına alındı.

Kerkük’ün giriş ve çıkışlarının çeşitli bölgelerinde tank ve ağır makineli silahlara sahip peşmergeler görülürken, Bağdat yönünden Kerkük’e girişte son askeri kontrol noktasının Irak Ordusu ve Haşdi Şabi Türkmen Birliklerinin elinde olduğu görüldü.

Haşdi Şabi Türkmen Birliği Kuzey Bölgesi Komutan Yardımcısı İrfan İmamlı, "Türkmenler herhangi bir saldırı ya da savaşa hazır." dedi.

Öte yandan Kerkük’e 15 kilometre uzaklıktaki Tazehurmatu bölgesinde Haşdi Şabi Türkmen Birlikleri alarm durumunda bekliyorlar.

Haşdi Şabi Türkmen Birlikleri 16. Tugay Komutanı Nebil İsa, "Irak Ordusu ile Türkmen birlikleri birlikte çalışıyorlar." dedi.

Yorumlar

50
 • Hamidiye süvarisi

  11 ay önce Şikayet Et Ne yapsalar boş, göklerden gelen bir karar vardır.Allahu Ekber.
  Toplam beğeni
  • mertt

   11 ay önce Şikayet Et yav he heee
 • ihsan

  11 ay önce Şikayet Et sizde Türkmenler olarak olayları seyredin öküün trene baktığı gibi bakın ulen şimdiye kadar niye türkmen gücü kurmaDINIZ SİLAHLANMADINIZ YUH SİZE
  Toplam beğeni
 • Süreyya Sahin

  11 ay önce Şikayet Et gerekirse bizde gönüllü olarak gideriz DOMUZ avina.
  Toplam beğeni
 • Kardeşlerimiz

  11 ay önce Şikayet Et Türkmen kardeşlerim kudurmuş köpekleri salmışlar üstünüze Allah yardım etsin.Bu mikroplar çok kaşındı.Türkiye neyi bekliyor.Şimdi tam zamanı
  Toplam beğeni
 • Kafkaslı

  11 ay önce Şikayet Et hala yurtda sulh cihanda sulh diyen avane dört bir yanda akan kan Müslüman Türk kanı hatta memlekette abd destekli teröristler tarafından akıtılan kan senin kanın. ne zaman sulh dan vazgeçicen namlu .... cemi? 20 milyon kilometre kareyi sulhla aldın. sulhlamı verdin. 750 bin kmetre kare de elden gidiyor hala yan gelmiş sulh da sulh diyorsun.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.