Haber 7

Bir oda dolusu altın gördüm!

Mersin'in Tarsus ilçesi, 82 Evler Mahallesi'nde aylardır kazı yapılan evin sırrını A Haber İstihbarat Şefi Kubilay Gülbek canlı yayında açıkladı.
GİRİŞ 02.11.2017 08:46 GÜNCEL
Metin Boyutu

Tarsus'ta 3 gündür olayı araştıran Gülbek, bölgede Roma dönemine ait bir saklı kente ulaşıldığını söyledi. Gülbek, bir polisin ölümünü de kapsayan gizemli kazıyla ilgili merak edilenleri şöyle aktardı:

Kazıyı Mersin Müze Müdürlüğü'ne bağlı arkeologlar yürütüyor. Burada, M.Ö. 300'lü yıllara dayanan bir yeraltı kenti bulundu. Bu kente açılan tek kapı da bu evin altında yer alıyor. 2012'de defineciler bu evin haritasını buluyor. Trafik polisi Mithat Erdal definecilerle tanışıyor ve kazıyı birlikte yapıyorlar. 300 metre kadar antik şehre iniyorlar. Kapının girişindeki bölüm, o dönemin fakirhalkına ait. Daha elit tabakanın veya kralın yaşadığı alan birkaç kilometre ileride. Bugüne kadar çanak çömlek, testi, gözyaşı şişeleri, çocuk oyuncakları gibi basit malzemeler bulunmuş. Ancak definecilerden ihbarcı olan bir kişi "Yeraltı geçidinde dolaşırken bir oda dolusu altın gördüm" demiş.

İhbarcı olan bir defineci, polis memuru Mithat Erdal'ı, gözaltına alınıp serbet bırakılan Şenol isimli definecinin kendi silahıyla ensesine ateş ederek öldürdüğünü söyledi. Başka bir ihbarcı da polis memuru Mithat Erdal ile FETÖ soruşturmasından tutuklanan dönemin ilçe emniyet müdürü Yaşar A.'nın definecilerle birlikte çalıştığını, kazıda değeri 19 milyon lirayı bulan altın sikkeler ve şamdanlar bulduklarını iddia etti.

Yorumlar

30
 • Ugur

  1 yıl önce Şikayet Et Bence orada Altın yok... 25 milyar dolar Suriye'lilere harcayan kova devlet, 19 milyon dolarlık malzeme için bu kadar hummalı bir çalışmaya girmez... Orada çok özel birşeyler ama ne??? Bu arada TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN YAKINLARINA VE ÜLKEMİZE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM..
 • fırat

  1 yıl önce Şikayet Et Hepsi defineci palavrası ,bu işlerle uğraşanlar çok hayal görürler ve yalan söylerler.
 • Momedoglu

  1 yıl önce Şikayet Et 1 oda dolusu altın merkez bankası altın rezervinin bankalardan teminat olara aldıklarını saymazsak ortalama 100 ton yok. Şimdi bu duruma göre altının kütlesi demirden yaklaşık 3kat daha ağır olduğuna göre en az 20 25 ton gelir. Buda %25 rezerv artışı para değeri 3 750 000 000 000 ytl eder.yani 1 trilyon dolar. Kaç incil kaç gözyaşı damlası kaç heykel tablo bu para eder. Altın altın altın o öldürme bu altın yüzündense düşünün siz olsaydınız.ALLAH MUHAFAZA ben olsam neler olur bilmem.
  Toplam beğeni
  • cafer

   1 yıl önce Şikayet Et maşallah, hesap makinene kuvvet.
   Toplam beğeni
 • amatör arkeolog

  1 yıl önce Şikayet Et arkadaş bize de 7-8 senedir çanak çömlek kırığı bu nedir yahu...
  Toplam beğeni
 • Bekir

  1 yıl önce Şikayet Et Kazı biter resmi açıklama yapılır. Ondan sonra ben buna itibar ederim. Bu tür iddialar hep ilgi çekici onun için ben temkinliyim bu konuda
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.