Haber 7

15 Temmuz'a hakaret eden Itır Esen'e kötü haber

Darbe girişiminin yıl dönümünde attığı tweet nedeniyle tacı ve 2017 birinciliği geri alınan Itır Esen, hakkında 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
GİRİŞ 07.12.2017 10:38 GÜNCEL
Metin Boyutu
15 Temmuz'a hakaret eden Itır Esen'e kötü haber

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde attığı tweet nedeniyle tacı ve Miss Turkey 2017 birinciliği geri alınan Itır Esen, hakkında, "Halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan yürütülen soruşturma tamamlandı. Eser hakkında, 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli tarafından 16 Temmuz 2016 tarihinde atılan tweet nedeni ile üç kişinin şikayetçi olduğu, Twitter hesabı üzerinde yapılan incelemede şikayete konu paylaşımda bulunduğunun tespit edildiği belirtildi.

Şüphelinin ifadesinde suça konu tweeti kendisine ait olduğunu kabul ettiği belirtilen iddianamede, 15 Temmuz şehitlerini anmak adına ironi olsun diye paylaşımda bulunduğunu söylediği belirtildi. Şüphelinin ifadesinde şehitlere veya halkımızın herhangi bir kesimine yönelik hakaret kastının bulunmadığı yönünde beyanda bulunduğu belirtildi. Şüphelinin şikayete konu tweeti ile 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünü anmakta olan halkın sosyal bir kesimini alenen aşağıladığı belirtilen iddianamede, şüphelinin 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

İddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'nin 15 gün içinde iddianamenin kabulü veya reddi yönünde karar vermesi bekleniyor.

 NE OLMUŞTU?

 Miss Turkey 2017 güzellik yarışmasında birinci seçilen Itır Esen, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde attığı tweet nedeniyle büyük tepki çekmiş, tacı ve birinciliği elinden alınmıştı. Üç kişinin şikayeti üzerine de Itır Esen hakkında, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik" suçundan soruşturma başlatılmıştı.

ETİKETLER

Yorumlar

30
 • durhan

  1 yıl önce Şikayet Et kizin sucu yok bu kizi ailesi ve okudugu okudaki hoacsi dusman yetistirmis kesinlikle ailesini arastirin okul hocasini arastirin imha edin kazaya getirip. bu kizi guzle secenleride arastirin turkiye dusmani kesinlikle.
  Toplam beğeni
  • delilo

   1 yıl önce Şikayet Et kızın ailesinin de hocasının da suçu yok çünkü onları da aileleri öyle yetiştirmiş ARAŞTIRIN!!!
   Toplam beğeni
 • ferhat s

  1 yıl önce Şikayet Et yazdiklarini bir kenara birakarak, yukaridaki resimdeki bayanin türkiyenin en güzeli secilmise bunu en güzel diye secenlerin kesin bir göz sorunu var...yüzüne bakiyorum BEN GÜZELik göremiyorum.
  Toplam beğeni
 • Mehmet

  1 yıl önce Şikayet Et Bu mu güzel? Göreceli kavram güzellik. Ama bu güzel değil ki ya...
  Toplam beğeni
 • misafir

  1 yıl önce Şikayet Et Önceden bunlar kıyılara vuran balinalardan, katledilen foklardan v.b seylerden bahsederlerdi artık yarışmalarda birinci olmak için hakaret edilmesi gereken merci belli!Güzellik kavramınıza sizin!!!
  Toplam beğeni
 • Karaman 24

  1 yıl önce Şikayet Et Bu işe yaramazı kimler güzel seçmiş bilememde, umarım tercihini bu işe yaramazdan kullananlar da çok pişman olmuşlardır...
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.