Haber 7

Acı haber geldi! Ayla'nın Kore Gazisi babası...

"Ayla" filmiyle hikayesi beyaz perdeye aktarılan Koreli Kim'in manevi babası Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği vefat etti.
GİRİŞ 07.12.2017 13:38 GÜNCEL
Metin Boyutu

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Dilbirliği, çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak hayatını kaybetti. Dilbirliği, solunum ve böbrek yetmezliği tanılarıyla 12 Kasım'dan bu yana yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu.

Bu arada, hastaneden yapılan açıklamada, "Solunum ve böbrek yetmezliği tanılarıyla hastanemiz yoğun bakım kliniğine 12 Kasım'da yatırılan Dilbirliği, yaklaşık 30 gündür aralıklı organ destek tedavileriyle takip ve tedavi altında tutulmuştur. Ancak hastamızın son bir hafta süresince genel durumunda bozulma görülmüş ve son 24 saat boyunca gelişen organ yetmezliği sonucunda yapılan tüm müdahalelere rağmen gazimiz vefat etmiştir." ifadelerine yer verildi.

Astsubay Süleyman Dilbirliği, Kore Savaşı sırasında ailesini savaşta yitiren 5 yaşındaki bir kız çocuğunu sahiplenerek adını Ayla koymuş ve bu öyküsüyle "Ayla" filmine konu olmuştu.

Yorumlar

13
 • agah

  5 ay önce Şikayet Et Allah rahmet eylesin. Filmi seyrettim. kesinlikle saygıyı fazlasıyla hak eden bir asker. Filmi tavsiye ederim.
  Toplam beğeni
 • muratti

  5 ay önce Şikayet Et Allah rahmet eylesin....Türk askeri böyle olur elhamdülillah....
  Toplam beğeni
 • İbrahim KULOĞLU

  5 ay önce Şikayet Et Kula merhamet edene allahta merhamet eder. allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.
  Toplam beğeni
 • şeriat

  5 ay önce Şikayet Et Allah rahmet eylesin suleyman astsubayım yuregi guzel insan mekanin cennet olsun ayla ikinci kez babasini kaybetti
  Toplam beğeni
 • Mustafa

  5 ay önce Şikayet Et Allah rahmet etsin. Değerini geç anladığımız güzel insan.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.