Haber 7

Dışişleri Bakanlığı acı haberi duyurdu!

Dışişleri Bakanlığı, Irak Türkmen Cephesi’nin Kerkük Askeri sorumlusu Alaettin Maksut Ali'nin dün akşam Kerkük'te uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybettiğini duyurdu.
GİRİŞ 03.01.2018 08:29 GÜNCEL
Metin Boyutu
Dışişleri Bakanlığı acı haberi duyurdu!

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Irak Türkmen Cephesi’nin Kerkük şehri Askeri semti sorumlusu Alaettin Maksut Ali'nin dün akşam saatlerinde Kerkük'te uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybettiğinin üzüntüyle öğrenildiği belirtilerek, "Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına, Iraklı Türkmen soydaşlarımıza ve tüm Irak halkına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

Irak'ın zengin nüfus mozaiğinin modelini teşkil eden Kerkük halkının uzun yıllar boyunca maruz kaldığı acıları artık geride bırakmaya başlaması gereken bu dönemde düzenlenen bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Yetkili Irak makamlarını kentteki tüm unsurların güven ve huzur içinde yaşamaları için gerekli önlemleri almaya çağırıyoruz. Kerkük’te terör odaklarının halen varlığını sürdürdüğünü gösteren bu saldırıyı düzenleyen ve azmettirenlerin en kısa sürede adalet önüne çıkarılmalarını bekliyoruz" denildi. 

Yorumlar

20
 • Hamidiye süvarisi

  9 ay önce Şikayet Et Bizde yapanlara gereken cevabı vermeliyiz.
  Toplam beğeni
 • gelgir

  9 ay önce Şikayet Et devlet orada yeni yapılaşma yapmaz ise ilerisi için büyük sorun , acil atama yapılmalı ve silahlı askeri güç oluşturulmalı, asker artık oralara derin nüfus etmeli
  Toplam beğeni
 • Vatansever

  9 ay önce Şikayet Et Allah rahmet eylesin.Yapan hainler de yokolsunlar insallah
  Toplam beğeni
 • ddd

  9 ay önce Şikayet Et bu alçaklığı yapanın abd ya a onun arkasına bile bakmadan kaçan peşmergeleri olduğundan adım gibi eminim.. er meydanından fare gibi kaçarlar ama böyle alçakça vurmakta üstlerine yoktur..
  Toplam beğeni
 • nıhat

  9 ay önce Şikayet Et turkıye dost kardeş olan insanı korumak turkıyenın boynunun borcu olması gerek gerekırse koruma ordusu gönderılmeli abd pyd yı nası koruyo goruyoz turkıye el atmalı
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.