Haber 7

İnsanlık daha ölmemiş! Hiç düşünmeden ödedi

Ramazan Özlen, yolda yürürken su faturası ile beraberinde 50 lira buldu. Su faturasını ödeyen Özlen, sosyal medyadan duyurarak faturanın sahibine de ulaştı.
GİRİŞ 03.01.2018 15:30 GÜNCEL
Metin Boyutu
İnsanlık daha ölmemiş! Hiç düşünmeden ödedi

Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir etiket firmasında çalışan Özlen, Pamukkale ilçesi Kayıhan Mahallesi'nde yolda yürüdüğü sırada düşürülmüş su faturası ile 50 lira buldu. Etrafını kontrol eden Özlen, kimseyi görmeyince faturayı ve parayı alarak işyerine gitti.

İnternetten su faturasının borcunu sorgulatan Özlen, 48 lira 70 kuruşluk borcu bulduğu 50 liradan ödedi. Özlen, su faturası ile 50 lirasını düşüren kişiyi bulmak için sosyal medya hesabından duyuru yaptı. Özlen, ödediği faturanın fotoğrafını çekerek "Bu kimin ise borcu ödendi. Kalan 1.30 lira artan parayı istediği zaman benden alabilir." şeklinde paylaşımda bulundu.

ÇALIŞTIĞI FİRMA TAKDİR BELGESİ VERDİ

Özlen, yolda bulduğu para ve faturanın sahibini aradığını, bulamayınca da iş yerine döndüğünü anlatarak şöyle konuştu: 

"Sabah iş yerime gitmek için sokakta yürürken yolda su faturası ve parayı gördüm. Sadece su faturasını görsem almayabilirdim. Ancak yanında para olduğunu gördüm ve ihtiyaç sahibine lazım olabilir düşüncesiyle parayı alarak işyerime gittim. Sonra internet yoluyla borcu ödedim. Paranın üstü de kaldı. Sosyal medyadan sahibine ulaştım. Para üstünü gelip istediği zaman alabilir." 

Faturanın sahibine sosyal medyadan ulaştığını ifade eden özlen, fatura ve paranın üstünü almasını beklediğini sözlerine ekledi. Özlen'e örnek davranışı nedeniyle çalıştığı firma tarafından takdir belgesi verildi. 

ETİKETLER

Yorumlar

6
 • adanali

  9 ay önce Şikayet Et bende yılbaşı gunu yerde 50 tl buldum hic düşünmeden yan tarafta biletci vardı ona verdim kaybeden geri gelip sorarsa verirsiniz diye..
 • 43..

  9 ay önce Şikayet Et Insanlar kendi faturasını ödemeye usendigi bir gunde ,faturayida ödemesi takdir lik,tamam buldum o kişinin adına hayrına bir yere verebilirimde diyebilirdi dememiş ödeyip kişiyi buluncaya kadar uğraşmış ,Allah razi olsun İnşeAllah
 • RIZA

  9 ay önce Şikayet Et Para büyük olsa bence ödemezdi.. Ama yine de helal olsun...
  • Mahmut

   9 ay önce Şikayet Et Zanla konuşma. Kalbini açıp baktın mı? Nereden biliyorsun ödemeyeceğini?
 • Ahmet YILMAZ

  9 ay önce Şikayet Et Su faturası ile bulunan parayı herkes yatırır, asıl iyilik su faturası ile birlikte para bulmadan yatırmak. Yaparmıydı aceba ?
  Toplam beğeni
  • Turgut

   9 ay önce Şikayet Et Mesele yaparmisin yapmazmisin değil . Olay ortada nie takdir edilmiyor ki.
  • Yami

   9 ay önce Şikayet Et Yolda bulduğu her faturayı yatırsın mı adam. Ne yapsın. Nasıl bir mantık bu. Acaba sen bulsan ne yapardın? Asıl soru bu....
  • akinaslan

   9 ay önce Şikayet Et ne alaka
  • Otomatik

   9 ay önce Şikayet Et Bizim evin faturasını bulursan yatırma, otomatik talimatla ödeniyor.
 • dsas89

  9 ay önce Şikayet Et bu normal bir şey bunu herkes yapardı tabiki sahibine vericek
  • İyimisin?

   9 ay önce Şikayet Et Türkiye 50 TL ve insnlık. Bence herkes yapmaz, sende yapmazdım. Cebine atardın...
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.