Haber 7

HSK'dan flaş karar! 10 hakim ve savcı göreve döndü

HSK, 8'i açığa alınan, 2'si meslekten ihraç edilen 10 hakim ve savcıyı mesleğe geri kabul etti.
GİRİŞ 03.01.2018 17:59 GÜNCEL
Metin Boyutu
HSK'dan flaş karar! 10 hakim ve savcı göreve döndü

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), 8'i açığa alınan, 2'si meslekten ihraç edilen 10 hakim ve savcının göreve dönmesine karar verdi.

Alınan bilgeye göre, açığa alınan veya meslekten ihraç edilen bazı hakim ve savcılar, "Mor beyin yazılımıyla telefonlarının ByLock'a yönlendirilerek mağdur edildikleri" gerekçesiyle, mesleğe dönmek için HSK'ya başvuruda bulundu.

Söz konusu başvuruyu değerlendiren HSK, 8'i açığa alınan, 2'si meslekten ihraç edilen 10 hakim ve savcıyı mesleklerine iade etti.

Görevlerine dönmelerine karar verilenlerden 7'sinin isimleri:

"Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 1. Hukuk Dairesi Başkanı Muharrem Yılmaz, Bursa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fahrettin Baş, Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fatih Mehmet Aksoy, Ankara Vergi Mahkemesi Başkanı Ahmet Çimen, Safranbolu Savcısı Alper Zeki Gürel, Konya Bölge İdare Mahkemesi Üyesi Nurullah Çelik, Sungurlu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Serdar Softaoğlu."

Yorumlar

1
 • abc

  9 ay önce Şikayet Et diğer memurlar neden iade edilmiyor
  Toplam beğeni
 • Ali Ali

  9 ay önce Şikayet Et Yarın da yanlışlık oldu diyip geri almasınlarda. Bu işler önemli fetö diyoruz darbeci teröristler diyoruz bunlar gerçekten ince elenip sık dokunmalı dikkatli karar verilmeli ne şiş yansın ne kebap değil gerekirse ne şiş kalsın ortada ne kebap ama içimiz rahat olsun. Bu demek değil ki yaşlarda yansın ona dikkat edeceğiz tabiki.
  Toplam beğeni
 • Dammam dan zaza12

  9 ay önce Şikayet Et Muharrem Abe gözün aydın Allah hayırlı etsin
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.