Haber 7

Cumhuriyet Gazetesi'nden çirkin algı operasyonu!

Sözcü Gazetesi'nin Diyanet üzerinden başlattığı alçakça algı operasyonuna, Cumhuriyet gazetesi akıl almaz bir nefretle destek verdi. Gazete 24 saatte 24 Diyanet tweeti attı.
GİRİŞ 03.01.2018 23:27 GÜNCEL
Metin Boyutu
Cumhuriyet Gazetesi'nden çirkin algı operasyonu!

Dün, Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden başlatılan oldukça çirkin ve art niyetli kampanya sırasında Cumhuriyet Gazetesi akıl almaz bir efor sarf etti.

Gazetenin Twitter adresinden, Diyanet hakkında 24 saatte 24 tweet atılması, nasıl bir nefret ve kin duygusuyla hareket edildiğini gözler önüne serdi.

 

ALGI OPERASYONUNU SÖZCÜ GAZETESİ BAŞLATMIŞTI

Sözcü gazetesinin, dün "Diyanet: 9 yaşındaki kız evlenebilir" başlığıyla dolaşıma soktuğu çarpıtma haber, gün boyunca algı operasyonuna dönüştürülmüştü.

Sözcü'nün çarpıtmasıyla, Twitter'da "diyanet kapatılsın" kampanyası başlatılmış, kampanya yine Twitter'ın Dünya Gündemi'nin ilk sırasına kadar taşınmıştı.

"BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPILMADI"

Diyanet ise konuyla ilgili açıklama yapmış, söz konusu ifadelerin "Dini Terimler Sözlüğü" isimli yayından alıntılanıp çarpıtıldığı, Diyanet'in konuyla ilgili tavrının net olduğu ifade edilmişti.

DİYANET: DEFALARCA BU KONUDAKİ GÖRÜŞÜMÜZÜ KAYDA GEÇİRDİK

Açıklamada, kurum tarafından düzenlenen Din Şuraları ve İl Müftüleri Seminerleri gibi üst düzey toplantıların sonuç bildirgelerinde, kız çocuklarını erken yaşta evlendirmenin asla dini referanslarla desteklenemeyeceğinin defalarca kayda geçirildiği bildirilerek, Din İşleri Yüksek Kurulunun görüşünün de bu yönde olduğuna işaret edilmişti.

TWITTER'DA "DİYANET KAPATILSIN" KAMPANYASI

Sözcü Gazetesi'nin söz konusu düzmece haberinin ardından, iddialar gün boyunca yerli ve yabancı bazı internet sitelerinde dolaşıma sokulmuştu.

Gazetenin kasıtlı tezviratının ardından, Twitter'da da eş zamanlı "Diyanet kapatılsın" kampanyası başlatılmıştı.

DÜNYA GÜNDEMİNE BİLE SOKTULAR

"DiyanetKapatılsın" şeklinde başlık saatlerce TT listesinde ilk sırada tutulmuştu. Başlık aynı zamanda Dünya Gündemi'nde de ilk sırada yer almıştı.

Yorumlar

95
 • saburtaşı

  11 ay önce Şikayet Et Bir lafa bakarım laf mı diye, birde söyleyene bakarım adam mı diye.
  Toplam beğeni
 • sedat kalfa

  11 ay önce Şikayet Et bu cumhuriyetin türkiyede özel birdokunulmazlığı mı var nedir bu ya savcılar nerede
  Toplam beğeni
 • vatandaş

  11 ay önce Şikayet Et memleket sazan dolu herşeye atlıyorlar. Solun yapacak bir şeyi yok bu güne kadarda bir şey yapamamışlar zaten. Anca böyle yalanla dolanla kendilerini kandırıyorlar.
  Toplam beğeni
 • İbrahim Eminoğlu

  11 ay önce Şikayet Et İşimize bakalım; ......... kervan yürür.
  Toplam beğeni
 • slmn

  11 ay önce Şikayet Et Diyanet içki içmek haramdır diye fetva verebilir.Sözcü ve cumhuriyetteki sarhoşlar için bir bağlayıcılığı da yoktur.Bunlarda amaç başka.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.