Haber 7

Mahkemelerin kararı sonrası AYM tweet attı

Şahin Alpay ve Mehmet Altan'ın tahliyesi yönünde karar veren AYM, yerel mahkemeler tarafından tahliye taleplerinin reddedilmesi sonrası Twitter'dan bir mesaj paylaştı.
GİRİŞ 11.01.2018 23:54 GÜNCEL
Metin Boyutu
Mahkemelerin kararı sonrası AYM tweet attı

Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, FETÖ üyeliğinden tutuklu yargılanan gazeteciler Mehmet Altan ve Şahin Alpay’ın, “kişi hürriyeti ve güvenliği hakkı” ve “ifade ve basın özgürlüklerinin” ihlal edildiğine oyçokluğu ile karar verdi.

AYM’nin bugün jet hızıyla gerekçesini yayınladığı bu kararlarla iki gazeteci için de tahliye yolu açılmıştı.

AYM, ALTAN'A 20 BİN TL TAZMİNAT ÖDENMESİNE DE KARAR VERDİ

AYM, Mehmet Altan’a ayrıca 20 bin lira manevi ödenmesine de karar verdi. Şahin Alpay hakkında İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Mehmet Altan hakkında da 26. Ağır Ceza Mahkemesi tutukluluğunun devamına karar verdi.

Mahkeme tahliyeye ret kararı gerekçesinde, AYM kararının Resmi Gazete'de yayınlanmaması ve AYM'nin gerekçeli kararının henüz mahkemeye ulaşmamış olmasını gösterdi.

MAHKEMELERİN RET KARARININ ARDINDAN AYM TWEET ATTI

Mahkemelerin tahliyelere ret kararı sonrasında ise AYM'nin resmi Twitter hesabından Şahin Alpay ve Mehmet Altan kararlarına ilişkin kararların tem metninin AYM'nin internet sitesinde yayınlandığına dair tweetler atıldı.

Bu tweetler sosyal medyada tepki çekti.

Yorumlar

29
 • necip

  10 ay önce Şikayet Et AYM nin kriz çıkartan ve yetkisini aşan benzer kararları (tarihte örneği çok) için Anayasaya Danıştay ve Yargıtay'dan oluşabilecek, Yürütmenin ve Yasamanın başvurabileceği HAKEM Kurulu oluşturulmalı.
 • şemsi paşa

  10 ay önce Şikayet Et çok ilginç ki RTE nin ve meclisin atadığı üyeler de EVET vermiş. Kafam karışıyor kim ne yapıyor neyin peşinde
 • 1974

  10 ay önce Şikayet Et Bu anayasa mahkemesi kara bağladığı her dosya için tiwit atıyormu? Bu na aymazlık ne kendini bilmezlik. Fetöcülar hala temizlenmediğinin bir göstergesidir bu.
  Toplam beğeni
 • Kahramanmaraşlı

  10 ay önce Şikayet Et Tam da AYM CHPKK'nın arka bahçesi olmaktan çıktı derken bu ne şimdi?
  Toplam beğeni
 • yunus

  10 ay önce Şikayet Et bu karar karşısında chp liler eleştirdikleri anayasa mahkemesini şimdi tam gaz savunup sahip çıksınlar hadi bakalım samimiyetinizi görelim.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.