Haber 7

ABD'den son dakika Afrin açıklaması!

Suriye'nin kuzeybatısındaki son olaylardan kaygı duyduklarını belirten ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, "Türkiye'nin güvenlik endişesinin farkındayız" dedi.
GİRİŞ 13.02.2018 10:46 GÜNCEL
Metin Boyutu
ABD'den son dakika Afrin açıklaması!

Ortadoğu ziyareti çerçevesinde Mısır'ın ardından Kuveyt'e geçen ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, "DAEŞ'le Mücadele Uluslararası Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda konuştu.  

Suriye'nin kuzeybatısındaki son olaylardan kaygı duyduklarını belirten ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, "Türkiye'nin güvenlik endişesinin farkındayız" dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, "Suriye'de büyük askeri operasyonların sona ermesinin DAEŞ tamamen yenilgiye uğratıldı anlamına gelmemeli" şeklinde konuştu. 

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Suriye'de özgürlüğe kavuşturulan bölgelerde istikrarın sağlanması için 200 milyon dolar ek yardımda bulunulacağını da ifade etti.  

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU DA KUVEYT'TE 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da, Kuveyt'te "DAEŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısı"na katılıyor.

PERŞEMBE GÜNÜ TÜRKİYE'YE GELİYOR

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson Ortadoğu ziyareti çerçevesinde önümüzdeki perşembe günü Ankara'da olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından perşembe günü kabul edilmesi beklenen Tillerson cuma günü de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşecek.  

 

 

Yorumlar

42
 • olcay

  11 ay önce Şikayet Et Hadi ordan hadi.Sen Osmanlı tokadı yemeye niyetlisin sanırım.
 • Vatan sever garip

  11 ay önce Şikayet Et Bu saat dan sonra abd yi terörü destekleyen listesine alalım bu saat dan sonra bir ıncirlik derhal kapatılsın kerecik kapatılsın tüm abd askerleri cennet vatanımızı terk etsin iki her turlu askeri anlaşmalar tatbikatlar iptal edilsin
  Toplam beğeni
 • misafir

  11 ay önce Şikayet Et size türkiyenin ne yapip ne yapmayacagi sorulursa konusun,4 milyon suriyeli mülteci sizin ülkenizdemi yasiyor,1300 km sinirirnizmi var suriye ile,12 bin km gelipde suriyede efelik satmayin.
  Toplam beğeni
 • tachiwaza

  11 ay önce Şikayet Et ABD. Dünya'nın bir ucundan gelsin ve ortalığı karıştırsın, dünyada buna sessiz kalsın. Valla kafayı yiyeceğim varmı böyle saçmalık. Türkiye böyle bir şey yapsa 3. Dünya savaşı çıkarırlar. Neyse bu demek oluyor ki, ABD. ve AB. Dünya'yı istedikleri gibi yönetirlerken, Türkiye hariç diğer ülkelerden ses çıkamamayışı hayret verici. Birlik ve beraberlikden güç doğar deriz hiç kimse yok, ama bunu ABD. birlik ve beraberlik içinde AB.nin sayesinde yapıyor.
  Toplam beğeni
 • rcnksl

  11 ay önce Şikayet Et Madem o topraklar özgürlüğe kavuştu ülkemizdeki binlerce mülteci neden oralara dönemiyor? Sizin özgürlükten kastınız o toprakların terör örgütüne teslim edilmesinden başka birşey değil. Allah'ın adaleti mutlaka tecelli eder.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.