Haber 7

Almanya'da Türklere şok baskın!

Almanya’da 3 eyalette, çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu “Osmanen Germania BC” (Almanyalı Osmanlılar) adlı derneğe yönelik soruşturma başlatıldığı bildirildi.
GİRİŞ 13.03.2018 14:31 GÜNCEL
Metin Boyutu
Almanya'da Türklere şok baskın!

Almanya İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, bazı eyaletlerde "Osmanen Germania BC" derneğine yönelik soruşturma başlatıldığına dikkat çekilerek, derneğin amacının ve faaliyetlerinin kanunlara aykırı olduğuna dair şüpheler bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, dernek üyelerine yönelik aramaların Kuzey Ren-Vestfalya, Hessen ve Baden-Württemberg eyaletlerinde yapıldığı kaydedildi.

 

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere de yapılan önlemlerle suç faaliyetlerine göz yummayacaklarını gösterdiklerini savundu.

Essen polisinden yapılan açıklamada ise Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde 41 yerde arama yapıldığı, dernek üyelerinin tehlikeli olarak değerlendirilmesi nedeniyle özel kuvvetlerin de aramalara katıldığı ifade edildi.

Açıklamada, aramaların derneğin yasaklanmasına yönelik olmadığı, dernek yapısının ve faaliyetlerinin ortaya çıkarılmak istendiği vurgulandı.

"Osmanen Germaina BC" derneğinin Almanya genelinde 22 şubesi bulunduğu ve büyük çoğunluğu Türk olan yaklaşık 300 üyesi bulunduğu bildirildi.

Yorumlar

22
 • Mete TÜRK

  10 ay önce Şikayet Et Almanya'nın her şehrinde bulunan nazi örgütlerine neden operasyon yapmıyorsunuz???
  Toplam beğeni
 • 12345

  10 ay önce Şikayet Et Huzur islamda
  Toplam beğeni
 • Zafer42

  10 ay önce Şikayet Et Vay Aslanlarim Benim Gurur duyuyorum sizinlen.
  Toplam beğeni
 • ISPARTALI TÜRK

  10 ay önce Şikayet Et Ne kadar şekilci olmuşuz biz.Yazıklar olsun.Neymiş dövmelilermiş de tipleri bozukmuş ta,vay efendim atalarımız neymiş bunlar neymiş de.Kalplerine de bakabiliyorsanız bir bakın bakalım nelermiş ondan sonra konuşun.Ben çok gördüm iyiki de gördüm,ders aldım,camilerde nice şekli bozuk insan gördüm,meğer içinde cevher varmış bozuk olan bizmişiz.Nice şekli düzgün olupta içi boş insan da gördüm.Hayattan basit bir örnek: Kendimize soralım,araba alırken motorunun mu sağlıklı olmasına önem veririz yoksa kaputunun mu?
  Toplam beğeni
  • Erdem

   10 ay önce Şikayet Et Ikiside.
  • kemal

   10 ay önce Şikayet Et ula ne guzel yazmissin kardesjm ya masallah
 • Mistik Hoca

  10 ay önce Şikayet Et Müslüman Türk, ilmiyle, ahlakıyla, erdemiyle "BEN BUYUM" demeli, dinini milletini temsil etmeli. Gayrı müslimlere benzeyerek islamı veya bu milleti temsil etmek de ne oluyor?
  Toplam beğeni
  • tırsık avcısı

   10 ay önce Şikayet Et cephe de savaşmaya da herkese anladığı dilden konuşmaya da adam lazımdır.oturduğun yerden muma üflemeye benzemez yangınla mücadele etmek.ZAFER için cephede askerin ahlaklısı kadar marifetli ve güçlü olanına da ihtiyaç vardır. o beğenmediğin insanların oralarda ne tür bir görev icra ettiğini ,kimlere nasıl bir göz dağı verdiğini bilmeden konuşmamak gerekir...
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.