Haber 7

YPG'ye soğuk duş... Afrin'de çok önemli gelişme!

ZEYTİN Dalı Harekatı kapsamında TSK ve Özgür Suriye Ordusu güçleri terör örgütlerinden arındırılması amaçlanarak çevresi kuşatılan Afrin kent merkezinin güneydoğusundaki son nokta olan Der Mişmiş köyünde de kontrolü sağladı.
GİRİŞ 13.03.2018 17:49 GÜNCEL
Metin Boyutu
YPG'ye soğuk duş... Afrin'de çok önemli gelişme!

Afrin kent merkezini kuşatan TSK ve Özgür Suriye Ordusu güçleri, kent merkezinin güneydoğusundaki son nokta olan Der Mişmiş köyüne yönelik öğle saatlerinde operasyon başlattı. Operasyon öncesi Halidiye bölgesinde toplanan Özgür Suriye Ordusu güçleri harita üzerinde harekat planlarını belirledikten sonra zeytin tarlasında öğle namazı kılıp hep birlikte dua etti.

PEŞ PEŞE ATIŞ YAPILDI

Daha sonra Der Mişmiş köyü yakınlarına gelen ÖSO güçleri burada gruplara ayrılarak iki ayrı noktadan harekete geçti. ÖSO güçlerinin ilerleyişi sırasında köyün yüksek noktasına bulunan teröristlerin inşa ettiği gözetleme kulesinin bulunduğu noktada saptanan hareketlilik üzerine bölgeye sınırda konuşlu birlikler tarafından peş peşe Fırtına obüsleri ile top atışları yapıldı. Top atışlarının ardından bölgeden dumanlar yükselirken, ÖSO güçleri de dokçalar ile teröristlerin bulunduğu noktaları ateş altına aldı.

AFRİN'İN GÜNEYDOĞUSUNDAKİ SON NOKTA

ÖSO güçleri ulaştıkları ve büyük ölçüde boşaltılmış olan köyde kontrolü sağladı. Bu sırada yapılan kontrolde köyün birçok noktasına patlayıcı tuzaklandığı belirlendi. Tuzaklanmış patlayıcıların imhası için çalışma başlatılırken, ele geçirilen köyün Afrin'in güneydoğusundaki son nokta olduğu kaydedildi.

 

 

Öte yandan TSK ve ÖSO, Afrin'in Şeyh Abdurrahman ve Kela köylerini de teröristlerden temizledi.

Yorumlar

3
 • Büyük risk

  9 ay önce Şikayet Et Türkiye için riskler büyüyor. Şehir ler ilçeler köyler ve nüfus korunmalı. ASELSAN ve roketan 4 vardiyalı çalışmalı.
  Toplam beğeni
 • tel rıfata girilmel

  9 ay önce Şikayet Et Tel Rıfat'a neden girmediğimizi ve Esed ile Rusya'ya neden bırakacağımızı biri açıklayabilir mi?
  Toplam beğeni
  • murat

   9 ay önce Şikayet Et bu istihbaratı nerden aldın sayın cia ajanı?taktik bilgin 0 belliki.orayada giriliecek ama herşeyin zamanı var
   Toplam beğeni
 • katibb

  9 ay önce Şikayet Et teröristi besleyen zaten teröristtir.. ne var ne yok temizlesinler.. kadın çocuk yaşlı hariç..
  Toplam beğeni
 • Sakaryalı 54

  9 ay önce Şikayet Et Afrin merkezde hemen hemen herkez terörist dikkat etmek lazım askerimizin Allah yardımcısı olsun insallah
  Toplam beğeni
 • Adalet

  9 ay önce Şikayet Et Hay MaşaALLAH Yiğitlerimiz teröre kök söktürüyor.Dünyanın ümit ışığı milletimiz yine yiğitler yetiştirmiş.Ey Terörist çapulcular ve arkalarındaki ağababaları ikiyüzlü zalimler Korkun; ALLAH'ın yeryüzüne Adaleti, İmanı yaymak için görevlendirdiği Türk milletinden.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.