Haber 7

Şırnak'ta hain saldırı: 3 asker şehit!

Şırnak’ta Elmalı ve Kuyu Tepe üs bölgesine PKK’lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 asker şehit olurken, 1 asker ise yaralandı. Saldırı sonrası güvenlik güçleri bölgede geniş çaplı operasyon başlattı. ATAK'lar bölgeyi ateş altına aldı.
GİRİŞ 16.04.2018 14:56 GÜNCEL
Metin Boyutu

Edinilen bilgiye göre, Bestler Dereler bölgesinde konuşlandırılan Kuyu Tepe Üs bölgesine PKK’lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı gerçekleştirildi.

3 ASKER ŞEHİT OLDU, 1 ASKER YARALANDI

Saldırıda 3 asker şehit olurken, 1 asker ise yaralandı. Askerlerin anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. OPERASYON BAŞLATILDI

Şırnak’ın Bestler-Dereler bölgesinde bulunan Kuyutepe üs bölgesine sabah saatlerinde bir grup terör örgütü PKK mensubunun düzenlediği ve 3 askerin şehit olduğu, 1 askerin de yaralandığı saldırının ardından bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Hava destekli operasyonda, kaçan teröristlerin geçiş güzergahları Atak helikopterlerle ateş altına alındı, bölgeye skorsky helikopterler ve zırhlı Kirpi araçlarıyla da çok sayıda asker sevk edildi.

TSK'DAN AÇIKLAMA

 

 

16 Nisan 2018 tarihinde Şırnak/Şenoba Kuyu Tepe Üs Bölgesine, bölücü terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.

Yorumlar

52
 • Türkiye,

  11 ay önce Şikayet Et Askerin bulunduğu bölgenin belirli bir mesafesine kadar hareket sensörlü silahlar neden kurulmuyor. Teknolojinin bu kadar geliştiği bir dönemde, anında görüntü paylaşabilecek foto kapanlar neden kurulmuyor? Göz göre göre ihmal ediliyor.
  Toplam beğeni
 • dadaşım.

  11 ay önce Şikayet Et oraya kadar nasıl geliyorlar. niye bu kadar ihmalkar davranıyorlar. sorumlular hakkında tahkikat başlatılmalıdır.
  Toplam beğeni
 • Vatansever

  11 ay önce Şikayet Et Hani nerde bu iha , lar, hani drone ler nerde nerde teknoloji, hala nadı saldırıya uğrayabiliyoruz
  Toplam beğeni
 • saydemir

  11 ay önce Şikayet Et Şehid kardeşlerimize Rabbim Rahmet eylesin yakınlarının ve milletimizin başı şadolsun.Suriye Irak temizlenmeli.
  Toplam beğeni
 • VaTaNSeVeR

  11 ay önce Şikayet Et dunyada bizim kadar korka bir baska devlet yok gercek bu....
  • ifot

   11 ay önce Şikayet Et orada nasıl kimlerle ne şartlar altında mücadele ediliyor sen nereden bileceksin.
   Toplam beğeni
  • türk

   11 ay önce Şikayet Et sen korkak gibi hisset, nasıl hissedersen öyle görürsün. gerçek türk milletini tanımamışsın daha.
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.