Haber 7

Afrin'den dönen PÖH'ler gözyaşlarıyla karşılandı

Zeytin Dalı Harekâtı’na katılmak üzere 22 Şubat 2018 tarihinde Bursa'dan Afrin’e uğurlanan ve görevlerini yaparak yurda geri dönen Bursa İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Polis Özel Harekât unsurları, kesilen kurbanlar, dualar ve gözyaşlarıyla karşılandı.
GİRİŞ 11.05.2018 00:45 GÜNCEL
Metin Boyutu

Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak üzere 22 Şubat 2018 tarihinden Bursa'dan Afrin'e uğurlanan 22 Polis Özel Harekat mensubu, görevlerini başarı ile ifa ederek 68 gün sonra Bursa'ya geri döndüler.

Konvoy ile Özel Harekat Şubesi'ne gelen kahramanları, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak, il Jandarma Komutanı Ahmet Hacıoğlu, Emniyet Müdür Yardımcıları ve yakınları karşıladı.

 

Özel Harekat Polisleri, yakınları ve aileleri ile sarılarak hasret giderdi. Bazı polislerin ve ailelerinin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Ardından dua ve tekbirler eşliğinde kurban kesildi. Özel Harekat polislerini tebrik ettikten sonra konuşma yapan Bursa Valisi İzzettin Küçük, ''22 Şubat tarihinde sizleri buradan uğurladık. Çok kısa bir sürede, düşman güçlerinin, teröristlerin ülkemize kurmak istediği tuzağı param parça ettiniz, yok ettiniz ve evinize sağ salim döndünüz. Allah'a hamdolsun. Sizlerle, aileniz, biz ve ülkemiz gurur duyuyor. Kısa bir zamanda onlara o bölgeyi dar ettiniz. Şehitler verdik. Onları rahmetle ve minnetle anıyoruz. Sizin isimleriniz, bundan sonra taşıdığınız en büyük emanet olacak. Çocuklarınıza, o pak isminiz en büyük mirasınız olacaktır. Aileleriniz, kulaklarında bir haber, ufuklarda bir geliş bekliyordu, bu gün o gün'' diye konuştu.

Yorumlar

39
 • Amin

  1 yıl önce Şikayet Et Rabbim sizleri korusun
 • MESUT

  1 yıl önce Şikayet Et Binkere Maşallah Allahın arslanları. Rabbim herzaman muzaffer kılsın. Kalleşliklerden muhafaza etsin inşallah. MEVLAM RAZI OLSUN HİZMETLERİNİ MÜBAREK EYLESİN.
 • RuHi

  1 yıl önce Şikayet Et Ağlamamak için zor tuttum kendimi. Rabbime şükür yavrularınıza kavuştunuz. Hakkınızı helal edin aslanlar. Siz oldukça bu memleketin sırtı yere gelmez.
 • yavuz

  1 yıl önce Şikayet Et Hoş geldiniz. Türk Milletinin Gonca Gül Kokulu Yiğitleri.
 • ömer

  1 yıl önce Şikayet Et rabbim cemil cümlenizi esirgesin.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.