Haber 7

İsrail'den Türkiye'yi kızdıracak bir hamle daha!

İsrail basını, İsrail parlamentosu Knesset'in Türkiye ile yaşanan gerilimin ardından sözde Ermeni soykırımının tanınmasını öngören yasa tasarısını gündeme almaya hazırlandığını duyurdu.
GİRİŞ 16.05.2018 14:48 GÜNCEL
Metin Boyutu
İsrail'den Türkiye'yi kızdıracak bir hamle daha!

Ankara-Tel Aviv hattında büyük bir gerilime sebep olan bu gelişmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’i eleştirmiş ve yanıt İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’dan gelmişti.

Bu gerilimle birlikte iki ülke arasındaki ilişki büyükelçilerin ülkelerine gönderilmesiyle dip noktaya inmişti.

SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI İÇİN HAREKETE GEÇTİLER

Bugün ise İsrail Parlamentosu Knesset’te şok edici bir gelişme yaşandı. İsrailli vekiller, sözde Ermeni soykırımını tanımak için Netanyahu’ya çağrıda bulundu. İsrail basınında yer alan haberlere göre Zionist Union’ın vekili Itzik Smuly ve Likud’un veili Amir Ohana’nın çağrısıyla birlikte Knesset harekete geçti.

GEÇEN SENE REDDEDİLMİŞTİ

 

İsrail'in önde gelen gazetelerinden Jerusalem Post’ta yer alan habere göre vekiller, İsrail’in sözde Ermeni soykırımını tanıyan 30’uncu ülke olması için çağrıda bulundu. Vekillerden Ohana, “Ermenilere yapılan korkunç haksızları resmi olarak tanımanın zamanı geldi. Adalet için hiçbir zaman geç değildir” dedi.Geçtiğimiz Şubat ayında İsrailli siyasetçiler sözde Ermeni soykırımının tanınmasını gündeme getirmiş, bu tasarı reddedilmişti. İsrail’den Ağustos ayına kadar benzer bir tasarı sunulmasının önüne geçiliyor.

SON KARAR NETANYAHU'DA

Jerusalem Post’un diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberde bu gelişmenin incelendiği ve son kararın Netanyahu’da olacağı ifade edildi.

Yorumlar

208
 • Oflu

  10 ay önce Şikayet Et Filistin halkına soykırım yapan israile lanet olsun...
 • Osmanlı Torunu

  10 ay önce Şikayet Et Ya anlamadığım adamlar bizim aleyhimize ne karar olursa olsun alıyorlar. biz neden aciziz. biz neden karar alamıyoruz. küreciği kapat. iranın elini rahatlat. füze attığı zaman nasıl görecek bakalım israil. ayasofya yı ibadete aç. incirliği kapat, ama dünyada mazlumun yanında bir tek TÜRKİYE var. buda bazan yapacaklarımızı ve yapmayı düşündüklerimizi, hayata geçirme konusunda emin adımlarla ilerlemek zorunluluğunu doğuruyor. Biz her zaman hükümetimizin yanındayız. Türkiyenin arkasında sadece halkı ve dünya mazlumlarının duası var...
  Toplam beğeni
 • As1

  10 ay önce Şikayet Et Kafirler insallah helak olursunuz
  Toplam beğeni
 • velit

  10 ay önce Şikayet Et çokta tınnnnnn. siz asıl daha iki gün önce katliam yaptınız canlı yayında.
  Toplam beğeni
 • ahmet

  10 ay önce Şikayet Et bu sene kabul olur. nolacak, cokta fifi
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.