Haber 7

Şehirde kırmızı alarm! Polis kuş uçurtmuyor

Ramazan Bayramı'na 1 gün kala Bodrum kırmızı alarma geçti. Trafik uygulamaları 24 saate çıkarıldı, ilçeye giren tüm araçlar didik didik arandı. Yurdun birçok şehrinden arefe günü Bodrum’a gelen tatilciler nedeniyle kilometrelerce trafik kuyrukları oluştu.
GİRİŞ 14.06.2018 15:38 GÜNCEL
Metin Boyutu

Sahillerde adım atacak yer kalmadı. Rekor turist sayısıyla oteller ve turisttik tesisler yüzde yüz doluluk oranına ulaştı. 

Son bir haftadır akın akın Bodrum’a gelen tatilciler nedeniyle ilçede adım atacak yer kalmamıştı. Arefe günü yurdun birçok kesiminden ve özellikle İstanbul’dan gelen tatilciler ilçe girişinde 8 Km’ye yakın uzun kuyruklar oluşturdu.

 

 

Araçlar 20 dakikalık mesafede 1 buçuk saatte ilerleyebildi. Ramazan Bayramı'nı turizmin göz bebeği Bodrum’da geçirmek isteyen vatandaşlar nedeniyle otellerde yüzde yüz doluluk oranına ulaştı. Gözde turizm bölgesi hem havadan, hem de karadan yerli ve yabancı turist akınına uğradı. 

24 SAAT UYGULAMA

Bodrum’un ilk girişi olan Güvercinlik ve Torba trafik uygulama noktaları ise kırmızı alarma geçti. Tüm araçları didik didik arayan Bodrum ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Bodrum İlçe Jandarma ekipleri ilçede kuş uçurtmuyor.

Bodrum Belediyesi Zabıta ekipleri ise ilçeye girmek isteyen dilencileri ilçe girişinden geri çeviriyor. Trafik kontrolüne takılan vatandaşlar ise uygulamaların çok önemli olduğunu belirterek “Bayram yoğunluğunda bu uygulamalar çok güzel. Trafikte biraz beklesek de önemli değil çünkü güvenlik en önemli husus bizim ve ülkemiz için” ifadelerini kullandılar. 

UÇAK OTOBÜS EK SEFERLERİ 2 KATINA ÇIKTI

Arefe günü Milas - Bodrum hava alanı da en yoğun yerlerden biri oldu. Türk Hava Yolları Bodrum'a 39 ek sefer koyarken özel hava yolu şirketlerinin ise 250'ye yakın ek sefer ilave ettiği öğrenildi. Otobüs şirketleri ise Bodrum'a gelen otobüs seferlerini 3 katına çıkardı. Hava limanından uçakların biri inip biri kalkarken, Uzun yol otobüsleri ise otogarda uzun kuyruklar oluşturdu. 

Öte yandan Bodrum'a yaklaşık 1 milyon yerli ve yabancı turisttin geldiği öğrenilirken Muğla geneline ise yaklaşık 4 milyon yerli ve yabancı turistin geldiği tahmin ediliyor. Turistlerin en çok geldiği bölgelerin başında Bodrum yer alırken Marmaris, Fethiye, Akyaka ve Datça tercih edilen turizm bölgeleri oldu.

Yorumlar

27
 • Anlayana

  8 ay önce Şikayet Et Türk Polisinden Allah Razı Olsun Millet Tatile Bizim Şerefli Polisimiz Var gücü ile çalışıyor.Allah ailelerine Sabır versin.
  Toplam beğeni
 • Kadir

  8 ay önce Şikayet Et Ne hale geldik içler açısı bir durum dost akraba komşu ziyaretlerinden kaçan canlı topluluğu
  Toplam beğeni
 • karacanavar

  8 ay önce Şikayet Et ulkede devamli huzur operasyonlari istiyoruz guvenlik istiyoruz cakallarin zalimlerin hainlerin ajanlarin tefecilerin kara para aklayanlarin dolandiricilarin takibini istiyoruz kimse bu ulkeyi sahipsiz zannetmesin
  Toplam beğeni
 • Tatar ramazan

  8 ay önce Şikayet Et Kriz borazancısı kesim yollara düşmüş..şezlong filozofları maskeli çakma modern suratlar aman öok yanmayın yoğurt sürün..
  Toplam beğeni
 • Mazlum

  8 ay önce Şikayet Et Mazlum suriyeliler Antalya Bodrum Marmaris her deniz kenarında her AVM her lüks otel her lüks mekanda havalimanlarinda denizde yatlarda mazlum mazlum geziyorlar. Aman Avrupa Birliği rahatsız olmasın. Mülteci anlaşması yaptık ya. Kapıları sıkı tutun.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.