Haber 7

Adnan Oktar'ın şirketlerine kayyum atandı

Bugün gözaltına alınan Adnan Oktar hakkında kara para soruşturması başladı. Oktar'ın mal varlıklarına el konuldu, şirketlerine kayyum atandı.
GİRİŞ 11.07.2018 12:33 GÜNCEL
Metin Boyutu

İstanbul merkezli 5 ilde, Adnan Oktar suç örgütü üyesi oldukları iddia edilen 235 kişinin yakalanması için operasyon başlatıldı. İstanbul'da gözaltına alınan Adnan Oktar'ın ilk sözleri, "İngiliz derin devletinin oyunu" oldu. Oktar'ın bütün mal varlıklarına el konuldu, şirketlerine kayyum atandı.

Emniyet Müdürlüğü, Adnan Oktar suç örgütüne yönelik operasyon başlatıldığını açıkladı.

 

 

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyon kapsamında, 235 şüpheli hakkında gözaltı kararı var.

Polis, kayıtlı birden fazla adresi olan "Adnan Hoca" lakaplı Adnan Oktar'ı gözaltına almak için  Çengelköy'deki villasına gitti. Burada bulunamayan Oktar'ın, yakınlarının haber vermesi üzerine kaçmaya çalışırken Sarıyer'de gözaltına alındığı kaydedildi.  

MAL VARLIKLARINA EL KONULDU

Oktar'ın bütün mal varlıklarına el konuldu, şirketlerine kayyum atandı. Tüm şüphelilerin mal varlığına da el konuldu.

OKTAR'IN İLK SÖZLERİ

Gözaltına alındıktan sonra sağlık kontrolü için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne  götürülen Oktar, buradaki basın mensuplarına, "İngiiz derin devletinin oyunu bu, iddialar yalan" şeklinde seslendi.

Yorumlar

110
 • isminiz

  7 ay önce Şikayet Et bütün hainlerin cezasının kesilmesini istiyoruz. Böyle haberler gördükçe umutlarım yeşeriyor. Sapkınların, sapıkların, hainlerin cezası kesilmeli.
 • nabız

  7 ay önce Şikayet Et Bir tane hain kalmayıncaya kadar durmak yok devam
  Toplam beğeni
 • Muhasebeci Kenan

  7 ay önce Şikayet Et Herkesi keriz yerine koyup süper zengin olan deli, Şirketleri olan ancak cezai ehliyeti olmayan deli.. Bu işte bir tuhaflık var..
 • yusuf

  7 ay önce Şikayet Et zamani coktan gelmisti . masonlar bu dini itabirsizlastirmak icin görevlendirmisti milyonlar akiyordu güclenince 2. fetö olacakti.. yilanin basi ezilmis
  Toplam beğeni
 • Hacivat

  7 ay önce Şikayet Et Masallah polise Insallah 20 sene adnana
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.