Haber 7

Kılıçdaroğlu'nun en yakınıydı! İstifa etti

Cumhuriyet Halk Partisi'nde Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Ali Arif Özzeybek istifa etti.
GİRİŞ 11.07.2018 13:00 GÜNCEL
Metin Boyutu
Kılıçdaroğlu'nun en yakınıydı! İstifa etti

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre Özzeybek, istifasına ilişkin dilekçesini Kılıçdaroğlu'na sundu.

Dilekçede, davet üzerine 2011'de başdanışmanlık görevini kabul ettiğini belirten Özzeybek, o tarihten bugüne kadar vizyoner projelerin oluşturulması için çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

 

 

CHP içerisinde demokrasi ve özgürlükler temelinde atılacak adımlarla, toplumsal ve siyasi hayatın yeninden barışçıl bir iklime kavuşacağına inandığına dikkati çeken Özzeybek, şunları kaydetti:

"Parti liderliğinin siyaset yapma tarzı, beni ve ihtimal ki temiz his ve kanaatlerle CHP ailesine katılmış sayısız yurttaşı da hayal kırıklığına uğrattı. Bu şartlar altında vatandaşlara söyleyecek yeni sözlerimiz kalmadı. Siyaset çözüm üretmek için vardır ve üretemediğinde halkın önünden çekilmek siyasi ahlak gereğidir. İnandırıcılık krizi en son 24 Haziran seçimlerinde açıkça ortaya çıktığı üzere sayısız seçim yenilgisini de beraberinde getirdi. Sayın Kılıçdaroğlu, bu kötü gidişi durduracak hiçbir ciddi tedbir almadı. Özgürlük, demokrasi, adalet, bereket ve toplumsal barış ideallerine sıkı sıkıya bağlı bir siyasetçi olarak CHP içerisinde siyaset yapma olanağım günden güne tükendi. Tüm bu sebeplerle CHP üyeliğinden ve Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinde istifa ediyorum."

Yorumlar

9
 • Hamdi

  7 ay önce Şikayet Et Biz mi körüz chpdekilermi kör yahu arkadaş yok çözüm üretilmemiş yok genel başkan sürekli kaybediyormuş söyledikleri bunlardan ibaret chp den aklıselim bir kişide demiyor genel başkan ve yanındaki sözcüleri pkk yi savunuyor koruyor terörist cenazelerine gidiyorlar da biz ondan istifa ediyoruz valla yazıklar olsun ben daha chp den kimseden duymadım arkadaşlar duyan varsa söylesin Allah cümlemize iman selameti versin
  Toplam beğeni
 • zafer gülten

  7 ay önce Şikayet Et asıl Kılınçdaroğlu nun istifa etmesi gerekiyordu,HDP ile PKK ile sıkı fıkı olduğu söylenen birinin ,Türkiye yi düşmandan,hainden kurtarmak için ömrünü tüketen Atatürk gibi birinin kurduğu partiye liderlik etmesi çok acı.
  Toplam beğeni
 • KAMİL

  7 ay önce Şikayet Et atatürk öldügünden beri artık CHP diye birşey yok uyanın ! kamiller
  Toplam beğeni
 • Görele

  7 ay önce Şikayet Et Çooook ama çoooooook üzüldüm.....
  Toplam beğeni
 • cinremani

  7 ay önce Şikayet Et chp uyeliginide birakmis ilginc
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.