Haber 7

Başkan Erdoğan NATO'nun yeni karargahında!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'ne katılmak üzere Brüksel'e gitti. Erdoğan NATO'nun yeni karargahındaki Türk temsilciliğinin de açılışını yaptı. Cumhurbaşkanı daha sonra liderlerle birlikte aile fotoğrafı çektirdi.
GİRİŞ 11.07.2018 14:34 GÜNCEL
Metin Boyutu

Erdoğan, 29 ülke liderinin katılımıyla başlayan NATO Zirvesi'nde yer almak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'deki programa katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi açılış töreni ve aile fotoğrafının çekildiği alana gelirken, yanına gelen ABD Başkanı Trump ile birlikte alana yürüdü. İki lider uzun süre sohbet ederken, aile fotoğrafının ardından resmi törene geçildi. 

Brüksel Havalimanı Askeri Terminal'inden NATO'nun yeni karargahına gelişinde Erdoğan'a, makam aracında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu eşlik etti. 

 

 

Başkan Erdoğan ve Çavuşoğlu'na, NATO'ya üye ülkelerin devlet başkanlarının karargaha giriş yaptığı bölümde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da katıldı.

Erdoğan, karargaha girişinde Türk ve yabancı basın mensuplarını selamladı. 

AİLE FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ

29 ülke liderinin katıldığı zirvede aile fotoğrafı çekildi. Resmi açılış töreni ve aile fotoğrafının çekildiği alana gelişi sırasında Erdoğan'ın ABD Başkanı Trump'la samimi sohbeti dikkat çekti.

- Erdoğan, yeni karargahtaki Türkiye temsilciliğini açtı

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO'nun yeni karargahında, Türkiye'nin NATO Nezdindeki Daimi Temsilciliği'nin resmi açılışını yaptı. 

Erdoğan, açılış kurdelesini Çavuşoğlu ve Akar ile birlikte kesti, ardından delegasyon görevli personelle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başkan Erdoğan ve beraberindeki heyet, daha sonra Diplomat Restaurant'ta, devlet ve hükümet başkanları onuruna verilen resepsiyona katıldı.

 

Yorumlar

34
 • Realist

  7 ay önce Şikayet Et Bizim başkan R.T. Erdoğan Siyasi ekonomik uluslar arası oyunlardan etkilenmeyen bir lider abd başkanını alt eder yeterki biz dış güçlerin oyunlarına çanak tutmayalım ve birlik olalım.
  Toplam beğeni
 • haber

  7 ay önce Şikayet Et cumhurbaskani degil BAŞKAN ERDOĞAN Lutfen!!!:)
  Toplam beğeni
 • Dolar Ned.Yükseldi

  7 ay önce Şikayet Et İngiliz Financial Times :“Yatırımcılar Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanı olmasını iyi karşılamayacaklar” dedi. FETÖ elebaşı Gülen’e de makale yazdırmıştı. Gazetenin köşe yazısı ayırdığı teröristler arasında Karayılan, Salih Müslim ve Hakan Şükür de var. Amerikan Wall Street Journal :piyasaların Mehmet Şimşek’i istediğini, Berat Albayrak’ın gelişinin yabancı sermayeyi Türkiye’den kaçıracağını iddia etti. Amerikan New York Times : Albayrak’ın hazine ve maliye bakanlığına getirilmesi için “finans çevreleri tedirgin olacak” diye yorum yaptı.
  Toplam beğeni
 • Ak yürüyüş

  7 ay önce Şikayet Et Artık onlar el pençe duracaklar az kaldı.
  Toplam beğeni
  • Ahmet

   7 ay önce Şikayet Et He ya el pençe duracaklar bir doktora görün
   Toplam beğeni
 • zemheri41

  7 ay önce Şikayet Et Chp nin ayağa kalkmadığı lider dünya liderlerini esas duruşa geçiriyor. Dolaylı olarak onlarıda temsil eden böyle bir lidere ne kadar dua etseler az.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.