Haber 7

Adnan Oktar'ın villasından çıkan vazodaki ayrıntı

Adnan Oktar'ın evinde yapılan aramalarda silahların yanı sıra çok sayıda tarihi eser de vardı. El konulan tarihi eser ve antika eşyalar arasında 2014 hayatını kaybeden Nakşibendi tarikatinin lideri Şeyh Nazım Kıbrısi'ye verilmek üzere Adnan Oktar imzalı bir vazo da bulundu.
GİRİŞ 12.07.2018 13:41 GÜNCEL
Metin Boyutu
Adnan Oktar'ın villasından çıkan vazodaki ayrıntı

Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu'nun aktardığı bilgilere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekiplerince Adnan Oktar'ın evinde yapılan aramalarda silahların yanı sıra çok sayıda tarihi eser de vardı.

Adnan Oktar'ın villasının deposunda bulunan tarihi eser ve antika eşyalar ise incelenmek üzere Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele şubeye getirildi.

 

 

Ümraniye'deki villanın deposunda el konulan tarihi eser ve antika eşyalar arasında 2014 hayatını kaybeden Nakşibendi tarikatinin lideri Şeyh Nazım Kıbrısi'ye verilmek üzere Adnan Oktar imzalı bir vazo da bulundu.

Üzerindeki yazıda Kıbrısi'ye saygısını dile getiren Oktar'ın tarihi değer taşıdığı belirtilen vazosu 2012 yılı imzasını taşıyor.

Tüm dünyada müritleri bulunan Kıbrısi, Lefkoşa'da yaşıyordu. Kıbrısi, ezanın Arapça okunması yasağına karşı çıkmış ve hakkında 114 dava açılmıştı. Kıbrısi, Prens Charles'ın da Müslüman olduğunu söyleyerek gündem yaratmıştı.

El konulan ve incelenmek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen eserler arasında ayrıca orjinali ABD'nin Minnesota Eyaeti'ndeki Minneapolis Institute Art'da bulunan Jean Leon Gerome'a ait 'Halı tüccarları' isimli tablonun bir kopyası bulundu.

Yorumlar

4
 • Esfa

  8 ay önce Şikayet Et Kütahya porselen yazıyor.. hocası yememiş geri göndermiş galiba..
 • sadi

  8 ay önce Şikayet Et gassal süper tesbit anlayana anlayıp uygulayana size bravoo
  Toplam beğeni
 • Gassal

  8 ay önce Şikayet Et Dünya süsleri ile ahirete seyahat edenler gümrükten geçemezler.
  Toplam beğeni
 • mahya

  8 ay önce Şikayet Et Her sarıklıyı Allah dostu sananlara ders olsun.birazcık kuran ve sünnete arz edin insanları.kim alim kim şarlatan anlarsınız.
  Toplam beğeni
  • Salih

   8 ay önce Şikayet Et Aynen kardeşim insanlar kuran ve sünnete göre yaşasalar kendilerininde müslüman mı değilmi öğrenecekler ama nerde. Hâlâ kuran ve sünnet varken kendini hoca diye tanıtan şirk onderlerinin peşinden gidip o ne derse onu yapıyorlar
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.