Haber 7

MİT'ten nefes kesen operasyon!

MİT Başkanlığınca, Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yönelik düzenlenen operasyon sonucu, terör örgütünün "Azerbaycan kasası" ile Mersin'de FETÖ'ye bağlı iş adamlarının imamlığını yapan iki üst düzey terörist yurt dışında yakalanarak yurda getirildi.
GİRİŞ 12.07.2018 15:52 GÜNCEL
Metin Boyutu

Edinilen bilgiye göre, FETÖ ile mücadele kapsamında operasyonlarına devam eden MİT, haklarında arama kararı bulunan iki teröristi daha yurt dışında yakaladı.

FETÖ üyelerinden İsa Özdemir Azerbaycan'da, Salih Zeki Yiğit ise de Ukrayna'da yakalanarak bugün öğleden sonra özel uçakla İstanbul'a getirildi.

 

 

Atatürk Havalimanı'na inen uçakla getirilen FETÖ mensupları hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlamasıyla arama kaydı bulunuyor.

FETÖ üyesi İsa Özdemir, 1997'de Bakü Devlet Üniversitesini bitirdi. Terör örgütünün bir dönem Azerbaycan hususi işler sorumluluğunu yürüten Özdemir'in, FETÖ'nün "Azerbaycan kasası" olarak da görev yaptığı bildirildi. Bakü'de terör örgütü adına inşaat sektöründe paravan faaliyet yürüten Avro 2000 firmasının sahibi olan Özdemir hakkında Ankara İkinci Sulh Ceza Hakimliğinin arama kaydı bulunuyor.

Ukrayna'da yakalanan FETÖ üyesi Salih Zeki Yiğit'in ise Mersin'de FETÖ'ye bağlı iş adamlarının imamlığını yürüttüğü belirlendi. İş adamlarından "himmet" adı topladığı paraları başta Pensilvanya olmak üzere Afrika ülkelerindeki okulların finansmanı için yurt dışına transfer eden Yiğit'in, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında yurt dışına kaçtığı tespit edildi. Yiğit hakkında Mersin Sulh Ceza Mahkemesince arama kararı bulunuyor.

Yorumlar

32
 • ÇARŞAMBALI

  7 ay önce Şikayet Et Bu imam! ları gönderın pkk nın leşlerinin namazlarını kılsın.
 • belde

  7 ay önce Şikayet Et bu geç kalınmış bir operasyondu. aynı durumu şu bitkisel ürün satıyorum diye millete şifa dağıtan tv pazarcılarına da bir an önce el atılması gerek. düşünün bir tv günde bin adamı kandırsa ne büyük paralar dönüyor. ki bunun harici merdiven altı bu tür bitkisel ilaçları satan ve milletin sağlığı ile oynayan bir sürü şarlatan var. şimdi bunlara da dokunma zamanı
 • Mesutto

  7 ay önce Şikayet Et Polis mit yakaliyor kani bozuk savcilar hakimler beraat ettirip saliyor
 • keke

  7 ay önce Şikayet Et Meşeaallah durmak yok yola devam. Mite helal süt emmiş vatan evlatları daha almalıyız asıl bu devletin parası bunlara helaldir. Helal olsun yiğitlerim...
  Toplam beğeni
 • saydemir

  7 ay önce Şikayet Et MİT’e teşekkür ederiz
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.