Haber 7

Esed'e bir şok daha! MİT sorguda öttürdü

Reyhanlı'daki bombalı saldırının planlayıcısı Yusuf Nazik'in Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ndeki sorgusu sürüyor.
GİRİŞ 14.09.2018 12:09 GÜNCEL
Metin Boyutu

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ile İstihbarat Şube Müdürlüklerince oluşturulan ve THKP-C Acilciler örgütü konusunda uzman personelin yer aldığı özel ekibin sorguladığı Yusuf Nazik, örgütün bağlantılarıyla ilgili önemli bilgiler verdi.

İSİM VE ADRESLER VERDİ

 

 

Zaman zaman MİT görevlilerinin de katıldığı sorgulamada Nazik'in, örgütün güncel durumu, yurt içi ve dışındaki bağlantıları, Suriye'deki faaliyetlerinin yanı sıra örgüt elebaşı Mihraç Ural'ın Suriye istihbaratı El Muhaberat ile ilişkileriyle ilgili de önemli bilgileri polis ve istihbarat yetkilileriyle paylaştığı, çeşitli isim ve adresler verdiği öğrenildi.

EL MUHABERAT AJANLARI DEŞİFRE OLACAK

Terörist Nazik'e MİT ve emniyet istihbarat birimlerince temin edilen fotoğraflardan teşhis yaptırıldığı, özellikle örgütün yurt içi ve dışındaki irtibatları ile örgütle bağlantılı El Muhaberat ajanlarının kimliklerinin deşifresi için çalışma yürütüldüğü belirtildi.

Nazik'in, Reyhanlı saldırısının emrini verenler arasında yer aldığını belirttiği El Muhaberat ajanı "Hacı" kod adlı "Muhammed" isimli kişi ile onunla hareket eden diğer ajanların deşifresine yönelik önemli bilgiler paylaştığı kaydedildi.

GÖZALTI SÜRESİ UZAYABİLİR

Emniyetteki sorgusuna aralıklarla devam edilen Nazik'in, gerekirse gözaltı süresinin uzatılabileceği ve alınan ifade doğrultusunda operasyonun genişleyebileceği bildirildi.

Yorumlar

14
 • Trabzonlular

  7 ay önce Şikayet Et Bir gözü şaşi bu Ermeni kâfiri nekadar korkak bülbül gibi öttü.Adamlarınıda sattı.Neyazıkki ecdat bunları asırlar boyu Batı'nın ırz,namus din düşmanlığı ve sömürüsünden korudu.Rum Ermeni Yunan ab Gastelerinde meşhurdurlar, arkadan çalışırlar,aynen kardinaller gibi
 • ERMAN

  7 ay önce Şikayet Et Bu kansız israil istihbarati ile bomba patlattım ,yardımcı oldular diyorsa bu bir savaş sebebidir.Esad bir an önce ortadan kaldırılmalıdır.
  Toplam beğeni
 • osmanlı

  7 ay önce Şikayet Et Ağzından ne çıkarsa çıksın.asılsın.hemde sürünerek.
  Toplam beğeni
 • nusri

  7 ay önce Şikayet Et Terörist, teröristtir. İster esad'ın ister pkk'nın adamı veya Abd-İsrail'in ajanı olsun ne yazar. Alın bilgileri sonra gönderin ebedi istirahathaneye(!).
  Toplam beğeni
 • Merhaba

  7 ay önce Şikayet Et Gizli olsun bu haber servis edilir mi ben ajan olsan çoktan kacmiştim
  Toplam beğeni
  • Ddd

   7 ay önce Şikayet Et Belki de ajanlar sen gibi panşk yapsın yerlerinden kımıldasın ki bulalım diyorlar. Her şeye bi eleştiri.. her şeyin uzmanı zaten TRde herkes..
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.