Haber 7

Erdoğan'dan çok kritik 'ittifak' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerle ilgili kritik açıklamalarda bulundu.
GİRİŞ 14.09.2018 12:12 GÜNCEL
Metin Boyutu

Erdoğan'ın konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde;

Mahalli seçimlere hazırlanmamız, bütün oyunları bozmamız gerekiyor. Oradan güçlü çıkmamız lazım. Partinin adayı, ehliyet, liyakat sahibi, dürüst, toplumda takdir edilen isimler olacak. Bu isimlerle Mart 2019 seçimlerine gireceğiz. Aday belirleme çalışmalarımızı öne çekip ona göre yürüteceğiz. Teşkilat ve diğer görevlerde bulunan arkadaşlarımızın Genel Merkez'le irtibata geçmeden hareket etmemesi gerekiyor. Kendisine adaylığı resmen tevdi edilene kadar mevcut görevini yerine getirmelidir.

 

 

'İKİ PARTİNİN DE GÜCÜNÜ ARTTIRACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM'

Bu bayrak yarışında görev değişikliği durumu olanların yeni arkadaşımız gelene kadar görevini aksatmadan yürütmesi gerekir. AK Parti olarak seçimlerde 2014'e göre belediye sayımızı ve oyumuzu artırmak istiyoruz. Yerel seçimde Cumhur İttifakı durumunu değerlendiririz. Yerel seçimlerde de bu ittifakı gerçekleştirme durumumuz olur. Bu olursa iki partinin de gücünü artıracağına inanıyorum. 

Diğer partilerin de ittifak arayışlarında olduklarını biliyoruz. Biz milletimize hep açık olduk. İş bilmez muhalefet belediyelerinden milleti kurtarmanın bir fırsatı önümüzdeki seçimler. Terör örgütünün güdümündeki parti sırf ideolojik söylemlerle taş üstüne taş koymadan oralarda kaldı. Bu sefer işlerinin zor olduğunu düşünüyorum. Terör örgütü ile birlikte aday olmaya yeltenenler bizden demokratik yaklaşım bekleyemezler.

Yorumlar

7
 • Konyaliii

  7 ay önce Şikayet Et Reis illerin zengin soylu işadamlarını başkan adayı gösterme vatandaşlar bundan rahatsiz
  Toplam beğeni
  • ajjxj

   7 ay önce Şikayet Et aynen dogru söylüyorsunuz.
   Toplam beğeni
 • temel

  7 ay önce Şikayet Et 3600 ek gösterge ne oldu reis. .önce verilen sözler tutulmalı
  Toplam beğeni
 • EYT MAĞDURU

  7 ay önce Şikayet Et REİS SNİ SEVİYORUZ BİZ E Y T LİLERİ DA HA Fazla üzmeyin hakkımız olan emekliliğimizi ver reis
  Toplam beğeni
 • Vatansever

  7 ay önce Şikayet Et Lütfen Sayın Başkanım aday arkadaşlar mutlaka üniversite mezunu olanları tercih edin.Yolda yürümesini,resmi dairede konuşmasını bilmeyenlerin aday göstermeyin.Kendinden çok partiye zarar veriyor.
  Toplam beğeni
 • kaptan

  7 ay önce Şikayet Et yani yine hdp diceklerdir lakin mesele bununla bitmiyor devlet verdigi ödenegi kurusuna kadar sormayi da bilmeli chp bldy leri soygun talan etti ler mal mülk edindiler hesaplari sorulmadi BU DA DEVLAETIN AYIBI
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.