Haber 7

İsrail saldırdı! Art arda şehit haberleri geldi

İsrail askerlerinin, Gazze Şeridi sınırında düzenlenen barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerinde açtığı ateş sonucu biri çocuk 2 Filistinli şehit oldu.
GİRİŞ 14.09.2018 17:59 GÜNCEL
Metin Boyutu
İsrail saldırdı! Art arda şehit haberleri geldi

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Gazze Şeridi'nin kuzey sınırındaki Cibaliya beldesinin doğusunda İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu kafasından vurulan 14 yaşındaki Filistinli bir çocuğun, Han Yunus kentinin doğusunda da Filistinli bir gencin şehit olduğu belirtildi.

Açıklamada ayrıca, İsrail askerlerinin gerçek mermiyle ateş açması sonucu Gazze sınırının farklı bölgelerindeki gösterilere katılan 3'ü çocuk 11 Filistinlinin yaralandığı aktarıldı.

 

 

Filistinliler, 30 Mart'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında "Büyük Dönüş Yürüyüşü" adı altında barışçıl eylemler düzenliyor. 

İsrail askerleri ise "sürgün edildikleri topraklarına geri dönmeyi ve 2006'dan beri Gazze'ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını" talep eden sivil halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor. 

Yorumlar

20
 • Fani

  7 ay önce Şikayet Et Çocukları Öldürmek İsrail için sıradan bir durum haline geldi.Bu zındıklar Tüfkiyede Rotary,Lions gibi oluşumlarla güya Lösemili çocuklara yardım ediyor görünümüyle kendilerini insancıl gösteriyorlardı.Emellerine ulaşmak için her türlü kılığa girerler.
 • muhsin

  7 ay önce Şikayet Et kafiri melun kafir yahudi . geber git artık kafiri melun israil.
  Toplam beğeni
 • sarıyerli

  7 ay önce Şikayet Et Yahudi dünyayı kasıp kavuruyor. Müslümanlarda hiçbirşey yapmayıp sadece allahtan medet umuyorlar.
 • fani

  7 ay önce Şikayet Et lanet olsun size
  Toplam beğeni
 • qpwoei

  7 ay önce Şikayet Et Hic farkinda degilmisiniz??? tum beddualar kufurler ve nefretler bir boomerang gibi size geri tepiyor!!!!
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.