Haber 7

Bakanlık açıkladı: 635 kişi uzaklaştırıldı

İçişleri Bakanlığı, terör örgütlerine ve devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti, iltisakı ve irtibatı bulunduğu değerlendirilen 635 güvenlik korucusunun görevden uzaklaştırıldığını bildirdi.
GİRİŞ 11.10.2018 14:03 GÜNCEL
Metin Boyutu

çişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, terör örgütlerine ve devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya irtibatı bulunduğu değerlendirilen 635 güvenlik korucusunu görevden uzaklaştırdı.

İçişleri Bakanlığı 635 güvenlik korucusunun görevden uzaklaştırıldığını açıkladı. 

 

 

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle: 

"Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya irtibatı bulunduğu değerlendirilen 559 Güvenlik Korucusu ile kaçakçılık, göçmen kaçakçılığı, uyuşturucu madde suçları gibi çeşitli suçlara karıştığı değerlendirilen 76 Güvenlik Korucusunun görevlerinde kalmalarının doğurabileceği telafisi imkânsız sonuçlar dikkate alındığında, yürütmekte oldukları görevin hassasiyeti nedeniyle haklarında nihai karar verilene kadar tedbir niteliğinde, 442 sayılı Köy Kanununun 74 ve devamı maddeleri ile 2008/13105 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla kabul edilen Yönetmeliğe istinaden Sayın İçişleri Bakanının onayı ile toplam 635 Güvenlik Korucusu görevlerinden uzaklaştırılmıştır."

Yorumlar

37
 • Emekli

  7 ay önce Şikayet Et Doğu ve Güneydoğu'dan başlanarak Muhtarlıklar kaldırılsın.Muhtarlar Devletin sırtına yük olmaktan başka ne işe yarıyor.Muhtar seçimi yüzünden Köylerde yıllarca süren kavgalar ve kırgınlıklar oluşuyor..
  Toplam beğeni
 • Seferi

  7 ay önce Şikayet Et Ben eski bir özel harekatçı olarak bunların çoğu hain ve ikili oynuyorlar. İçlerinde dürüst olanı siyah bir ineğin üzerindeki beyaz kıl kadar.
  Toplam beğeni
  • Okan

   7 ay önce Şikayet Et Aynen
   Toplam beğeni
 • Hasan

  7 ay önce Şikayet Et TARIM il ve ilce müdürlüklerinde çok sayıda fetöcü ve pkk lı var bunları lütfen araştırın çiftçilerden etraf dan soruşturun
  Toplam beğeni
 • saydemir

  7 ay önce Şikayet Et Atmak yetmez,yargılansınlar...
  Toplam beğeni
 • ugur gurbetci

  7 ay önce Şikayet Et üretim ve denetim Türkiye nin caresi bu iki si....
  Toplam beğeni
  • bayrak

   7 ay önce Şikayet Et Üretim,Denetim ve Ceza.Asla taviz vermeksizin her alanda denetim ve ceza, biz ancak böyle düzeliriz.
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.