Haber 7

Fener Rum Patrikhanesi'nden önemli karar!

Fener Rum Patrikhanesi'ndeki toplantıda, Ukrayna Ortodoks Kilisesi'nin, Rus Ortodoks Kilisesi'nden bağımsızlık talebinin kabulü kararlaştırıldı.
GİRİŞ 11.10.2018 19:22 GÜNCEL
Metin Boyutu
Fener Rum Patrikhanesi'nden önemli karar!

Fener Rum Patrikhanesi'nde üç gün devam eden istişare toplantısının ardından, Ukrayna Ortodoks Kilisesi’nin bağımsızlık talebine ilişkin karar verildi.

"TALEBİ UYGUN GÖRDÜK"

 

 

Toplantının sonunda Fener Rum Patrikhanesi'ni temsilen gazetecilere açıklama yapan Fransa Metropoliti Emanuel, Ukrayna Ortodoks Kilisesi'nin bağımsızlık (otosefal) talebine destek konusunda daha önce aldıkları kararı bugün yenileyerek, talebi uygun gördüklerini ifade etti.

Metropolit Emanuel, Ukrayna Ortodoks Kilisesi’nin Moskova’daki Rus Ortodoks Kilisesi'nden ayrılma yolundaki talebine ilişkin kararın bugün kesinleştiğini açıkladı.

Kararın açıklanmasını, Rusya ve Ukrayna'dan gelen medya mensupları da takip etti.

Yorumlar

17
 • abdullah

  8 ay önce Şikayet Et Demekki Yunanistandan sonra Ukraynada Katolik Amerikaya biat etti..
 • orhan

  8 ay önce Şikayet Et vay arkadaş... adamların demokrasisine bakın... yeryüzündeki bütün camiilerimizin her biri bağımsız ama müslümanlara demokrasi dersi veriyorlar... camiilerin sahibi Allah... kiliselerin sahibi kul (papa)... bu bile tek başına islamın yüceliğini ispata yeter...
 • vatanser

  8 ay önce Şikayet Et neden istanbul da yapılıyor bu nokta önemli ve tehlikeli gitsinler başka yerde yapsınlar
 • TSelli

  8 ay önce Şikayet Et Bunlar palyaço'ya benziyor...
  Toplam beğeni
 • ANaliz

  8 ay önce Şikayet Et Bu olay Rus ortodoks kilisesinin fener rum patrik hanesinden bağımsızlığıyla sonuşlanmasın din ve siyaset biribirene karışırsa olacağı budur. Yeni düşmanlıklar çağımmızın isteyeceği son şey .
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.