Haber 7

Savunma Sanayi İcra Komitesi'nde önemli kararlar!

Savunma Sanayi İcra Komitesi Toplantısında, ülke sınırlarının güvencesi için sınır ötesinde harekatlarını başarıyla sürdüren güvenlik birimlerinin etkinliğini daha üst seviyeye çıkaran yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik projeler gözden geçirilerek yeni kararlar alındı.
GİRİŞ 11.10.2018 19:04 GÜNCEL
Metin Boyutu
Savunma Sanayi İcra Komitesi'nde önemli kararlar!

Savunma Sanayi İcra Komitesi Toplantısında, savunma sanayi ve teknolojilerini geliştirme, güçlendirme, destekleme ve ihracat amaçlı muhtelif yatırım ve iyileştirme faaliyetleri ile ilgili kararlar alındı.

Toplantıda, geliştirilmiş Atak Helikopteri projesinin başlatılması; muhtelif İHA/SİHA, deniz ve kara araçları, elektronik harp ve karıştırıcı sistemler, çeşitli akıllı mühimmat ve silah sistemlerinin geliştirilmesi ile güvenlik birimlerinin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik projeler değerlendirildi.

 

AYRINTILAR GELİYOR...

Yorumlar

2
  • cemil

    8 ay önce Şikayet Et Bu icra kurullarinin aynisini Bilisim teknolojisi altyapısında göremiyoruz. Gorsek bile savunma saaniindeki gibi yerli milli sonuc alamiyoruz. Milli e-posta sistemi mesela. Savunma sanayi kadar kritik ama yok.
  • Rizeli

    8 ay önce Şikayet Et Helal durmak yok yola devam daha çok yolumuz var
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.