Haber 7

CHP'li Öztürk Yılmaz'dan skandal 'ezan' çıkışı!

CHP milletvekili Öztürk Yılmaz, katıldığı televizyon programında ezanın Arapça okunmasından rahatsız olduğunu itiraf etti.
GİRİŞ 06.11.2018 09:36 GÜNCEL
Metin Boyutu

Gündeme sürekli skandal çıkışlarıyla gelen CHP milletvekili Öztürk Yılmaz, Habertürk ekranlarında 'Andımız' tartışılırken olaya skandal bir boyut kazandırıp ezanın Arapça okutulmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. "Ezan Türkçe okunmalı" diyen Yılmaz'a Doç. Dr. Selman Öğüt, "sen kendi camini aç Türkçe okut o zaman" diyerek tepki gösterdi. 

 

 

CHP'Lİ YILMAZ'A KAPAK GİBİ YANIT

Ezanın Türkçe okutulması gerektiğini savunan CHP'li Yılmaz'a Doç. Dr. Selman Öğüt adeta ders verdi. Arapça ezandan rahatsız olan Öztürk Yılmaz'a Ezan'ı CHP döneminde zorla Türkçe okutulduğunu hatırlatan Öğüt'e verecek cevap bulamayan Öztürk Yılmaz, hakaretler savurup Selman Öğüt'ü yalakalıkla suçladı.

 

 

"SENSİN ÖSO'YA 'TERÖRİST' DİYEN"

Programdan gergin anların yaşanmasına sebep olan bu sözlere Selman Öğüt, "sensin yalaka ÖSO'ya terörist diyen de sensin" diyerek çok sert çıktı ve Öztürk Yılmaz'ı özür dilemeye davet etti.

Yorumlar

438
 • ÖBÜR HUKUKÇU

  5 ay önce Şikayet Et bu adam zaten rezil hadi de hukukçu abi fazla abarttı olayı konuşmadan kalkıp bir tane vursaydı susardı muhasebeci kenan...
  Toplam beğeni
 • Oğuzhan

  5 ay önce Şikayet Et Allah cc siz ve sizin gibi zihniyelere fırsat vermesin
  Toplam beğeni
 • ERDAL

  5 ay önce Şikayet Et Bu Muhasabeci Kenan'da adam olmuş konuşuyor'ya Sinir Oluyorum... Bu herife...
  Toplam beğeni
 • irfan

  5 ay önce Şikayet Et ezan ingilizce veya italyanca okunsa sesini çıkarmaz bu tipler.sana ne müslümanın ezanından.namaz mı kılıyorssunuz sanki...!
  Toplam beğeni
 • Ökkeş

  5 ay önce Şikayet Et Bunu derdi ezanın Türkçe okunması değil bunun derdi ezanla İslam'la derdi suç bunun değil bunu adam yerine koyup milletvekili seçenlerin
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.