Haber 7

Kreşte kahreden ölümle ilgili yeni gelişme!

Bursa'nın İnegöl ilçesindeki 1 yaşındaki Melisa Tuana Memiş'in uyurken yaşamını yitirdiği kreşin, 2 yılı aşkın süredir izinsiz olarak hizmet verdiği ortaya çıktı.
GİRİŞ 08.11.2018 14:05 GÜNCEL
Metin Boyutu
Kreşte kahreden ölümle ilgili yeni gelişme!

Olayla ilgili dernek başkanı S.A. ve bakım hizmeti veren F.B., 'taksirle öldürme' suçlamasıyla gözaltına alındı.

 

 

Olay, dün saat 14.00 sıralarında Burhaniye Mahallesi Kemalettin Samipaşa Caddesi'nde meydana geldi. İkisi de çalışan Melike- İbrahim Memiş (40) çiftinin 3'üncü çocukları Melisa Tuana, kreşte yemek yedirilikten sonra uykusu gelince yatağa yatırıldı. Uyuduktan bir süre sonra istifra eden Melisa Tuana bebeğin solunumu kesildi. O sırada içeriye giren kreş öğretmeni, moraran bebeği kendine getirmek istese de başarılı olamadı. Öğretmen, Melisa Tuana'yı kollarına alıp koşarak kreşten çıktı. Bu sırada yoldan geçen başka bir hastayı taşıyan ambulansın önüne geçerek, bebeği sağlık görevlilerine teslim etti. Melisa Tuana bebek ambulansla götürüldüğü Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde yapılan müdahalelere karşın kurtarılamadı.

CENAZESİNİ, AMCASI KOLLARINDA TAŞIDI

Melisa Tuana Memiş'in cenazesi, burada yapılan işlemlerinin ardından kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Minik Melisa Tuana'nın battaniyeye sarılı cansız bedenini, cenaze aracına amcası Şener Memiş taşıdı. Baba İbrahim Memiş ise arkadan yürüdü. 

KREŞ İZİNSİZ ÇIKTI

Melisa Tuana'nın yaşamını yitirdiği kreşin, Elif Oyun Kültür ve Sanat Derneği adı altında 2 yılı aşkın süredir hizmet verdiği belirtildi. İzin verilmemesine karşın eğitim ortamı oluşturulan binada, olay günü 1- 6 yaş arası 16 çocuğun bulunduğu bildirildi.

Yorumlar

16
 • zafer

  9 ay önce Şikayet Et bir yaşındaki bebek neden annesinin yanında değil ayrıca kreşin izinsiz çalışması bebeğin ölümüyle ne ilgisi var
 • xray

  9 ay önce Şikayet Et anneyi çalışmaya teşvik veya zaruri duruma getirenlere de bir fatura kesmek lazım.
  Toplam beğeni
 • Vatansever

  9 ay önce Şikayet Et kreş sorumluları ağır cezalar alsın.
 • aden

  9 ay önce Şikayet Et hiç bir çocuğun kreşte işi yok. istisnalar hariç, bana göre kadın çalışmamalı. evinin hanımı olmalı, çocuğuna bakmalı, eğitmeli... iş yerinde erkeklerin kötü bakışlarına maruz kalmamalı...
 • Tahir

  9 ay önce Şikayet Et Kadınlar yuvalarına dönmeli, para kazanacam, kariyer yapıcam diye çocuklar elden gidiyor, nesil elden gidiyor.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.