Haber 7

KKTC'de acil durum!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde iki gündür etkili olan şiddetli fırtına ve yağış, akşam saatlerinde etkisini artırdı. Görüş mesafesi 5 metreye düştü, okullar tatil edildi. Birçok bölgeye elektrik verilemiyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitesi, vatandaşları zorunlu olmadıkça evden çıkmamaları konusunda uyardı. KKTC’de iki gündür etkisini gösteren fırtına ve şiddetli yağmurda ölü sayısı 3’e yükseldi.
GİRİŞ 06.12.2018 08:25 GÜNCEL
Metin Boyutu

KKTC genelinde iki gündür etkili olan fırtına ve yağmurun şiddetlenmesiyle bazı yerlerde görüş mesafesi beş metreye kadar düştü.

 

 

Girne'de şiddetli fırtına ve yağış nedeniyle bazı otel, işyeri ve evleri su bastı. Meteoroloji Müdürlüğü de fırtına ve yağışın yarın etkisini artıracağını belirterek halka dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

"ŞALTERLERİ KAPATIN, EVDEN ÇIKMAYIN"

 

 

KKTC Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitesi halka dikkatli olmaları çağrısında bulunarak şu duyuruda bulundu: "Sel-su baskını olması halinde evlerinde elektrikli cihaz kullanılmaması, elektrik şalterlerinin derhal kapatılması gerekiyor. Vatandaşların, zorunlu olmadıkça evlerden ayrılmaması, gerekmedikçe trafiğe çıkılmaması; trafiğe çıkılması halinde trafikte araçları ile risk teşkil edebilecek su veya çamur birikintilerine girilmemesi gerekiyor"

ELEKTRİK VERİLEMİYOR

Bu arada Girne-Lefkoşa, Girne-Dikmen ve Güzelyurt-Kalkanlı kara yolları şiddetli yağış nedeniyle ulaşıma kapandı. Birçok bölgeye enerji nakil hatlarının zarar görmesinden dolayı elektrik verilemiyor.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklama ile okulların kötü hava şartları nedeniyle tatil edildiğini duyurdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi rektörlüğü de; yaptığı açıklamada eğitime bir gün ara verdiklerini bildirdi.

Yorumlar

-3
 • birisi

  4 ay önce Şikayet Et kıbrıslıların geneli evden pek çıkmaz. çoğuda çalışmaz. çalışsa da siesta engel olur.
  Toplam beğeni
 • osm786

  4 ay önce Şikayet Et Kibrisi terk edin
 • Eski mağdurr

  4 ay önce Şikayet Et Kktc çalışan türklere zulmediyorlar çalışma hakkını doldurmaya yakın hemen işten çıkarıyorlar 6 ay doldurmalarına izin vermiyorlar pat diye işten çıkarıyorlar önceden haber vermeden çıkarıp adamları mağdur etmedikleri yetmediği gibi türkleri bir gram sevmezler hain gg özüyle bakıyorlar halbükü kimim toprağında kime rest çekiyorlardı haberleri yok
  Toplam beğeni
 • büyükdoğu

  4 ay önce Şikayet Et Allahım, kumarhanelere izin verenler ve rumlarla işbirliği yapan hainleri de kahreyle
  Toplam beğeni
 • 2023

  4 ay önce Şikayet Et Gülme komşuna gelir başına ALLAH islah etsin
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.