Haber 7

Askerlik süresi hakkında kritik toplantı!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında yeni askerlik sistemine ilişkin Milli Savunma Bakanlığı'nda toplantı yapıldı.
GİRİŞ 06.12.2018 18:50 GÜNCEL
Metin Boyutu

Askerlik sistemine yönelik, Milli Savunma Bakanlığının, Genelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanlıkları ile yaptığı çalışmalarda sona yaklaşıldı.

 

 

Milli Savunma Bakanlığı'nda, Bakan Hulusi Akar'ın başkanlığında yapılan toplantıya, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in yanı sıra kuvvet komutanları, bakan yardımcıları ve diğer yetkililer katıldı.

Söz konusu toplantıda, askerlik süresinin kısaltılması dahil yeni askerlik sistemi, ayrıntılı bir şekilde görüşüldü.

 

 

Yorumlar

14
 • *****

  4 ay önce Şikayet Et Türk milleti asker savaşçı millettir, savaşmadığı millet kalmadı bi abd kaldı!onuda haltetcaz baki kalan Rab'dir
 • ümit akbulut

  4 ay önce Şikayet Et hay maşallah aslanlara bakın hele allahım basiretinizi arttirsin
 • Mehmet

  4 ay önce Şikayet Et Profesyonel asker yetiştirilsin. O zaman da uzun dönem 6, kısa dönem 1 ay olsun.
 • ömer

  4 ay önce Şikayet Et Termoslar güzelmiş :)
 • Hıdır BUDUR

  4 ay önce Şikayet Et "ASKERLİK PEYGAMBER OCAĞIDIR " ."HER TÜRK ASKER DOĞAR", "EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER" diye garajda istiklal marşı söylenir. Dualarla kına yakılır .. Eksi derecedelerde "vatan aşkı" için görev icra ederler.. "ASKERLİĞİNİ YAPMAYANA KIZ VERİLMEZ" töresi vardır. Şehit olanların gariban evlerine de herzaman "TÜRK BAYRAKLARI ASILIR".."OĞLUM ŞEHİT OLDU , VATANA MİLLETE FEDA OLSUN, DİĞER OĞULLARIM DA FEDA OLSUN denir..Toplum olarak " ASKERİN 1 SAATLİK NÖBETİ 100 ALİMİN İBADETİ GİBİDİR DÜŞÜNCESİ" mevcuttur. "KEŞKE ALLAH BANA DA ALLAH ŞEHİTLİK MAKAMINI NASİP ETSE" denilir..... Dİ?
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.