Haber 7

90 bin camide yardım toplanacak

Diyanet İşleri Başkanlığınca yurt genelindeki camilerde Yemen için yardım toplanacak. Açıklamada, isteyenlerin cep telefonlarından YEMEN yazıp 5601'e mesaj göndererek 10 TL bağışta bulunulabileceği de belirtildi.
GİRİŞ 06.12.2018 21:34 GÜNCEL
Metin Boyutu
90 bin camide yardım toplanacak

Diyanet İşleri Başkanlığından yurt genelindeki tüm camilerde Yemen için yardım toplanacağı bildirildi. Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Yemen'de açlık, hastalık ve iç savaşla mücadele eden Müslümanlar için yarın cuma namazının ardından yardım toplanacak.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı, Türk Diyanet Vakfı koordinasyonuyla Yemen'de yaşanan insanlık dramına duyarsız kalmamak için cuma namazından sonra 90 bin camide yardım kampanyası başlatılacak.

Açıklamada, isteyenlerin cep telefonlarından YEMEN yazıp 5601'e mesaj göndererek 10 TL bağışta bulunulabileceği de belirtildi.

 

Yorumlar

-6
 • osmanoğlu2023

  5 ay önce Şikayet Et arap yönetici kardeşlerimiz cahiliye adetlerini bırakıp ümmet şuuruna varabilseler iş kendiliğinden çözülür... ama nerdeee!
 • fatih mehmet

  5 ay önce Şikayet Et Allah yemen li kardeşlerimizin yardımcısı olsun dualarımız onlarla
 • Kamil HOŞOĞLU

  5 ay önce Şikayet Et Diyanet hurafecilere pirim vermemeli onları ayıklamalı. Fetödan ders çıkarmalı. Eğer devletin bir kurumu ise halkın dini birliğini önemsemeli. Dış güçlerin güdümünde olan dini oluşumlar varsa önlemini almalı.
 • Yakub

  5 ay önce Şikayet Et Diyanet acilen ehil olmayan Hocaları kadro dışı etmeli. Bi ara Hoca açığı olduğu için çok kadroya Hoca alındı. Bu ciddi bir sorun. Cemaate ters davranan Hocadan tut Harfleri düzgün çıkaramayan Hocadan ta Hocalığı sadece iş para gören Hocalar bir bir tespit edilmeli.
  Toplam beğeni
 • Özer

  5 ay önce Şikayet Et Burası Huş'tur yolu yokuştur giden gelmiyor acep ne iştir.. Aahh yemen ahh.. Allah yardımcımız olsun
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.