Haber 7

CHP'den skandal teklif! Teröristlerle...

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den çekilme kararıyla büyük paniğe kapılan terör örgütü PKK/YPG'nin düştüğü durum CHP'yi rahatsız etti. Türkiye'nin düzenleyeceği operasyona atıfta bulunan CHP'li Çeviköz, teröristler için barış istedi.
GİRİŞ 21.12.2018 13:51 GÜNCEL
Metin Boyutu
CHP'den skandal teklif! Teröristlerle...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Fırat'ın doğusuna harekat düzenleyeceğiz" açıklamasından sonra Suriye'de önemli gelişmeler yaşanmıştı. Trump, Başkan Erdoğan'la görüşmesinin ardından "DEAŞ bitti" sözleriyle Suriye'den askerlerini tamamen çekeceğini bildirmişti. Bu gelişmelerden sonra paniğe kapılan CHP, endişesini açıkça dile getirdi.

 

 

Terör örgütü PKK/YPG'nin siyasi ayağı olan HDP'yle ittifak peşinde koşan CHP, Türkiye'nin düzenleyeceği bu harekattan da rahatsız oldu. Daha önce Türkiye'nin sınırlarında terör unsurlarına karşı yürüttüğü Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı'na açıkça karşı çıkan CHP, ABD'nin bölgeden çekilmesiyle bu harekata da karşı çıktı.

TERÖR ÖRGÜTÜYLE BARIŞ İSTEDİ

 

 

ABD'nin Suriye'den tüm askerlerini çekmesiyle terör örgütü PKK/YPG'yi koruyacak kimsenin kalmaması CHP'yi endişeye soktu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, ABD'nin çekilme kararıyla bölgede yeni askeri hareketliliğin olacağına dikkat çekti.

ABD'nin bölgeden çekilmesiyle Türkiye için en büyük sorunun ortadan kalkmasını sindiremeyen CHP, teröristlerle barış yapılmasını teklif etti. Çeviköz, "Türkiye'nin komşu coğrafyasını oluşturan Orta Doğu bölgesinde mevcut tüm sorunların askeri güç kullanmaksızın, barışçı yollardan ve diplomasiye ağırlık verilerek çözümlenmesinden yanayız" diyerek Türkiye'nin terör örgütüne düzenleyeceği harekata atıfta bulundu. 

Yorumlar

51
 • Ali

  7 ay önce Şikayet Et BU ne bicim parti böyle, bence bunlarin kaninda bir bozukluk var.
 • TALHA

  7 ay önce Şikayet Et bunların hiçbirinde gram zeka yok,mv olunca iyice şımarıp saçmalıyorlar
 • ugur Mustafa

  7 ay önce Şikayet Et Ataturk'un partisi bu mu?
 • erkan

  7 ay önce Şikayet Et Bi kerede bu ülkeden yana olun siz bu ulkeye dusman olarakmi dogdunuz kimlere hizmet ediyorsunuz cikin delikanli gibi aciklayin...
 • Hasan Hüsnü

  7 ay önce Şikayet Et Bunlara oy veren insanları anlamak mümkün değil, bu kadar körü körüne oy verilmez. Chp resmen ihanet partisi.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.