Haber 7

Soylu: Herkes bu uygulamayı telefonuna indirsin

Bakan Soylu, “Vatandaşlarımızın uyuşturucu ile ilgili durumları kolaylıkla bildirebilmeleri için ‘Uyuma’ isimli bir aplikasyon yaptık. Şu ana kadar 26 bin 178 kişi bu uygulamayı indirdi ve 2 bin 405 ihbar yapıldı. Lütfen her anne ve baba bu aplikasyonu mutlaka telefonlarına indirsin” dedi.
GİRİŞ 11.01.2019 09:09 GÜNCEL
Metin Boyutu

 “Sporla Kal Güvende Kal Projesi”yle ilgili etkinlikte konuşan Soylu, uyuşturucuyla mücadeleyi 2019’da çok daha üst noktaya taşımanın önemini vurgulayarak, “Tedbir aldık, sonuç aldık ama uyuşturucu meselesi boş bırakmaya gelmez. Uyuşturucu konusunda her birimizin panik halinde olması lazım” dedi.

 

 

Tüm dünyada uyuşturucu arzında büyük artış olduğuna işaret eden Soylu, uyuşturucunun coğrafi konumu itibarıyla Türkiye üzerinden doğu ve batı arasında transfer edildiğini anlattı. 2018 Avrupa Uyuşturucu Raporu’na göre Avrupa Birliği erken uyarı sistemine dahil sentetik uyuşturucu madde tipi sayısının 670 olduğunu belirten Soylu, bunların yüzde 70’inin son 5 yıl içinde listeye dahil edildiğini bildirdi.

“’Uyuma’ isimli bir aplikasyon yaptık” “Vatandaşlarımızın uyuşturucu ile ilgili durumları kolaylıkla bildirebilmeleri için ‘Uyuma’ isimli bir aplikasyon yaptık” diyen Soylu, “Şu ana kadar 26 bin 178 kişi bu uygulamayı indirdi ve 2 bin 405 ihbar yapıldı. Henüz bu bir başlangıç ama sayı halen çok az. Lütfen her anne ve baba bu aplikasyonu mutlaka telefonlarına indirsin. Bildirdiği andan itibaren çok kısa süre içerisinde emniyet görevlilerimiz olay yerinde olmaktadır. Gördüğü şüpheli durumları mutlaka bu uygulama üzerinden bize bildirsin” açıklamasında bulundu.
 

Yorumlar

12
 • gurbetci

  5 ay önce Şikayet Et sikayet eden neden gizli kalmak istiyor polis denmi korkuyor ? iftiracilara kolay uyguluma oldu , polisle basim belaya girmesin uygulamasi bu
 • HamidiyeSüvarisi

  5 ay önce Şikayet Et Helal olsun Sayın Bakanımıza.
 • Kemal

  5 ay önce Şikayet Et Güzel bi uygulama
  Toplam beğeni
 • Siirtli

  5 ay önce Şikayet Et Aplikasyon ne ya? Arkadaş Türkçe konuşamıyor musunuz? Uygulama birebir örtüşüyor. Lütfen hassas olalım!
  Toplam beğeni
 • Ahmet

  5 ay önce Şikayet Et Önce ihbar gizliliği sağlanmalı ki, vatandaş çekinmeden ihbar edebilsin.
  Toplam beğeni
  • Hamza

   5 ay önce Şikayet Et Tabi ya gizlice Gammaz ve iftira atsın.
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.