Haber 7

Sınırda sıcak gelişme! Dev toplantı...

Milli Savunma Bakanı Akar, Genelkurmay Başkanı Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Dündar ve MİT Başkanı Fidan sınır hattında bir araya geldi.
GİRİŞ 12.01.2019 10:18 GÜNCEL
Metin Boyutu

Akar, Fidan ve komutanların toplantısında, Suriye'nin kuzeyindeki gelişmelerle İdlib'de ateşkesin devamına yönelik çalışmalar ele alındı.

 

 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve MİT Başkanı Hakan Fidan’ın katıldığı toplantıda Suriye kuzeyindeki gelişmelerle, İdlib’de ateşkesin devamına yönelik çalışmalardaki son durum ele alındı. Akar, "Soçi’deki mutabakat doğrultusunda ateşkesin ve istikrarın devamı için her türlü gayret gösterilmektedir. Rusya ile bu konudaki yakın iş birliğimiz devam ediyor" dedi. 

Akar, Şanlıurfa’daki sınır birliklerine gerçekleştirdiği inceleme ve denetlemelerinin ardından Orgeneral Güler ve Orgeneral Dündar’la dün Hatay’a geçti.     

 

 

Denetleme ve incelemelerine buradaki birliklerde devam eden Bakan Akar, daha sonra MİT Başkanı Fidan ile bir araya geldi. 

Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Dündar ve MİT Başkanı Fidan’ın da katıldığı heyetler arası toplantıda, Suriye’nin kuzeyindeki son gelişmeler değerlendirildi.     

Soçi’de imzalanan mutabakat çerçevesinde İdlib’deki son durumun da gündeme geldiği toplantıda, ateşkesin devamına ilişkin  çalışmalarla bölgede huzur ve istikrarın sağlanmasına yönelik yapılması gerekenler ele alındı.     

Milli Savunma Bakanı Akar, konuya ilişkin, "Soçi’deki mutabakat doğrultusunda ateşkesin ve istikrarın devamı için her türlü gayret gösterilmektedir. Rusya ile bu konudaki yakın iş birliğimiz devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

8
 • M.Ali Efendioğlu

  6 ay önce Şikayet Et Rabbım yardımcınız olsun, EZAN, VATAN, MİLLET, DEVLET, BAYRAK VE BAĞIMSIZLIK sevdalı, yürekli yiğitler..
  Toplam beğeni
 • mert

  6 ay önce Şikayet Et Kahramanlar Allah yolunuzu açık etsin.
  Toplam beğeni
  • kırkdort44

   6 ay önce Şikayet Et amin inşallah
   Toplam beğeni
 • Ümit Dündar

  6 ay önce Şikayet Et 15 temmuzun kahramanı...hala konuşması aklımda Allah devletimizi daim etsin böyle komutanlar oldukça sırtımız yere gelmez
  Toplam beğeni
 • mehmet

  6 ay önce Şikayet Et Hepsini geber din pkk ypg yok edin geride hicbirsey kalmasın allah Ordumuz askerimız korusun zaferler nasip etsin insallah
  Toplam beğeni
 • denizkurdu

  6 ay önce Şikayet Et müthiş hareketler bunlar..
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.