Haber 7

YSK uyardı! Seçmen kaydı açıklaması

YSK'dan 31 Mart yerel seçimleri öncesi muhtarlık seçimlerinin sonucunu değiştirilmesi için şehirlerden kırsala seçmen kaydırıldığına dair iddialarına ilişkin önemli bir açıklama geldi. YSK, beyan ettiği yerde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kaydı dondurulacağını açıkladı.
GİRİŞ 12.01.2019 16:59 GÜNCEL
Metin Boyutu
YSK uyardı! Seçmen kaydı açıklaması

31 Mart yerel seçimleri öncesi bölgelerde seçmen hareketinin olduğu ve bu hareketin muhtarlık seçimlerini etkilemeye yönelik olarak yapıldığı yönünde çıkan haberler üzerine YSK'den bir açıklama geldi. 

 

 

YSK'dan yapılan açıklama göre, beyan ettiği yerde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kaydı dondurulacak. 

Açıklamada, "4-17 Ocak 2019 tarihleri arasında muhtarlık bölgesi askı listeleri güncelleştirilmek üzere askıya çıkarılmıştır. Yapılan tahkikat sonucunda beyan edilen yerleşim yerinde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kayıtları dondurulacak olup, bu durumda olan seçmenler askı süresi içinde gerçek yerleşim yerlerine kayıtlarını aldırmadıkları takdirde önceki yerleşim yerinde de oy kullanamayacaklardır. Bu nedenle; seçmenlerimizin gerçek yerleşim yerlerinde kayıtlı olmaları, oy kullanma yetkileri bakımından yasal zorunluluktur" denildi. 

 

 

Yorumlar

19
 • Mustafa gültepe

  5 ay önce Şikayet Et askı listesinde olup orada ikamet etmeyen seçmeni kim nasıl araştıracak.Sanırım itiraz olması halı inde araştırma yapılacak
 • murat

  5 ay önce Şikayet Et Aynen öyle
  Toplam beğeni
 • mübarek ramazan

  5 ay önce Şikayet Et bir evden 40 seçmen çıkması olayı hakkında bilgisi olan varmı? ne işler dönüyor arkadaşlar?? nereye gidiyor bu ülke? fetönün siyasi ayağı neden araştırılmıyor?
  Toplam beğeni
 • Erkan

  5 ay önce Şikayet Et Muhtar maaşlarıni kaldırın,hic kimse gitmez.zaten bisey yaptıkları yok havadan para + sigorta
  Toplam beğeni
 • Gurbuz isik

  5 ay önce Şikayet Et Bu adamlara en agir cezalar vurulmasa bunlar her donem aynisini yapacak baska turlu bu isin onunu alamazlar...
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.