Haber 7

Denize atlayan hemşireyi, tim komutanı kurtardı

Trabzon’da psikolojik tedavi gördüğü iddia edilen kadın kendini Karadeniz’in buz gibi sularına attı. Genç kadını Sahil Güvenlik Trabzon Grup Komutanlığı DEGAK-2 Özel Tim Komutanı kurtardı.
GİRİŞ 12.01.2019 18:08 GÜNCEL
Metin Boyutu

Trabzon’da psikolojik tedavi gördüğü iddia edilen kadın kendini Karadeniz’in buz gibi sularına attı.

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde bir hastanede hemşire olarak görev yapan B.G. kendini Karadeniz’in buz gibi sularına attı. O esnada Karadeniz Sahil Yolu’nda yürüyüş yapan vatandaşlar kadını denizin üzerinde görünce durumu polis ekiplerine bildirdi. Denize atlayan kadını kurtarmak için bölgeye gelen polis ekipleri denizin dalgalı olması nedeniyle durumu Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdi.DALIŞ KOMUTANI KIYIYA ÇIKARDI

Kadının eşi de üzerindeki elbiseleri çıkartarak denize girmeye çalıştı ancak dalgalar nedeniyle denize giremedi. Bu sırada bölgeye yakın bir mahallede oturan Sahil Güvenlik Trabzon Grup Komutanlığı DEGAK-2 Özel Tim Komutanı Abdullah Yeltirik, kadını kurtarmak için üzerindeki elbiseleri çıkartarak denize atladı. Dalgalara rağmen denize atlayan Yeltirik, B.G.’yi kıyıya çekmeyi başardı. Olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından sedyeye konularak ambulansa alınan B.G. Fatih Devlet Hastanesine kaldırıldı.

'DÜŞÜNMEDEN ATLADIM'

Düşünmeden suya atladığını belirten Sahil Güvenlik Trabzon Grup Komutanlığı DEGAK-2 Özel Tim Komutanı Abdullah Yeltirik, "Bir ihbar aldık. Yakın bir bölgede oturuyordum, kendi aracımla hemen buraya geldim. Kazazedeyi suda gördüm. Tabi düşünmeden atladım. Diğer ekiplerimiz de yoldaydı. İlk gelen ben olduğum için hemen suya atladık. Kazazedeyi baygın ama bilinci açık bir şekilde ambulans teslim ettik. Su soğuktu, dalga da vardı. Ama aldığımız eğitimlerden dolayı çok şükür kazazedeyi almayı başardık" dedi.

 

Yorumlar

17
 • bir kul

  6 ay önce Şikayet Et Merhamet edene RABBİM merhamet buyursun.
  Toplam beğeni
 • Hic

  6 ay önce Şikayet Et Hicte gercek e bensemiyor sadece schow yapmislar
 • urfali

  6 ay önce Şikayet Et Allah senden razı olsun kardeşim işte insanlık bu.
  Toplam beğeni
 • Malatyalı

  6 ay önce Şikayet Et İşte osmanlı torunları. İşte Türk. Ve Allah inancı.Bunlar bir araya geldimi durum belli. Allah devletimizi milletimizi kahraman polis asker memurumuzu her türlü kötülükten kurtarsın. Allah herkese böyle evlatlar versin
  Toplam beğeni
 • Muge

  6 ay önce Şikayet Et Bu kadını bu duruma ne getirdi?
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.