Haber 7

Ünlü isimden korkutan Türkiye uyarısı! 3 tahmini de tutmuştu...

Yaptığı tahminler ile ünlenen 'deprem kahini' Frank Hoogerbeets, Türkiye ile ilgili tahminde bulundu. 'Deprem Kahini' Frank Hoogerbeets geçtiğimiz haftalarda 8 şiddetine yakın deprem olacağını açıklamıştı.
GİRİŞ 14.03.2019 16:43 GÜNCEL
Metin Boyutu
Ünlü isimden korkutan Türkiye uyarısı! 3 tahmini de tutmuştu...

Kısa süre sonra Ekvador'da yaşanan 7,5 büyüklüğündeki deprem akıllara tekrar 'Deprem Kahini'nin açıklamalarını getirmişti. 

 

 

Ardından yine 7 şiddetinde güçlü bir Deprem beklediğini belirtmiş ve tahmini yine tutarak 1 Mart'ta Peru'da 7.1 büyüklüğünde deprem olmuştu. 

Son olarak da 7-9 Mart arasında 6-7 büyüklüğünde yıkıcı bir Deprem beklediğini duyurmuştu ve 10 Mart'ta Fiji'de 6.2'lik bir deprem meydana gelmişti. 

Hoogerbets kendi hesabından yeni tahminlerde bulundu.

Hoogerbets'e göre 13-17 Mart tarihleri arasında çeşitli gezegen dizilimleri nedeniyle Dünya'nın yer kabuğu sismik olarak normalden daha aktif olacak. 

 

 

'Deprem Kahini' Rusya'nın Kamçatka açıklarında ve Japonya'da yakın zamanda oldukça büyük depremin meydana gelebileceğini belirtti. 

Türkiye'de de özellikle Akdeniz ve Ege kıyılarının da yer aldığı bölgede sismik hareketlerin daha aktif olacağı konusunda uyardı. 

Yorumlar

15
 • akıl

  5 ay önce Şikayet Et Adam kahin değil bilim adamı ve kendine göre yaptığı araştırmalara göre geliştirdiği bir metot ile depremi önceden tahmin ediyor
  Toplam beğeni
 • esedullah

  5 ay önce Şikayet Et Bunun kehanetle ne ilgisi var. Eskiden yağmurun yağması ile ilgili de sadece Allah bilir denirdi ama bu gün insanlar Allahın koyduğu kanunları keşfederek yağmurun yağmasını tahmin edebiliyor. Artık fay hatları incelenebiliyor. Bu da Allahın koyduğu kanunların bilinmesi sayesinde öngörülebiliyor.
  Toplam beğeni
 • derf

  5 ay önce Şikayet Et yakında 7 büyüklüğünde deprem olacak bilmemek mümkünmü dünyada her ay bir bölgede deprem oluyor
  Toplam beğeni
 • Mehdi

  5 ay önce Şikayet Et Önlem almak isteyen varsa buyursun
  Toplam beğeni
 • ismail oğlu

  5 ay önce Şikayet Et halt etmiş geleceği ALLAH.tan başka kimse bilemez öleceği günü de bilsin bakalım
  Toplam beğeni
  • aden

   5 ay önce Şikayet Et bacaklarım ağrıyor, bugün yağmur yağacak. bu adam bundan daha net bişey söylemiş. nasıl mı? ölçüp biçerek. işkembeden atmamış. rüzgarın yönü, hızı, muhtevasını ölçerek 6 saat sonra kar veya yağmur yağacağını nasıl biliyorlar. bu kehanet değil...
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.