Haber 7

Okulda dehşet saçmıştı! Karar verildi

Denizli'de Merkezefendi ilçesinde dün Sevil Kaynak Ortaokulu’nda öğrencinin Disiplin Kurulu kararıyla okuldan atılmasına kızarak, okulda müdür ve 2 müdür yardımcısı darp ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan biri öğrenci 4 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
GİRİŞ 10.04.2019 21:12 GÜNCEL
Metin Boyutu
Okulda dehşet saçmıştı! Karar verildi

Dün Sırakapılar Mahallesi'ndeki Sevil Kaynak Ortaokulu'nda öğrenim gören 8'inci sınıf öğrencisi K.B.Ö. (14), bir süre önce Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Disiplin Kurulu da öğrencinin okuldan atılmasına karar verdi. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirilen karar doğrultusunda K.B.Ö., dün okula alınmadı. Eve dönen K.B.Ö. durumu annesi Sebahat Ö. ve babası Sezai Ö. ile amcası Osman Ö.'ye anlattı. Anne, baba ve amca beraberlerine oğullarını alıp okula gitti.

 

 

İddiaya göre aile, Okul Müdürü Ahmet Ferit Akgün ile Müdür Yardımcıları Yusuf Zengin ve Mestan Tarık Ertunç ile tartışmaya başladı. Tartışma büyürken, Sezai Ö. ve Osman Ö., okul müdürü ile yardımcılarına saldırıp, boğazlarını sıktı ve yumruk attı. İhbar üzerine okula gelen polis, anne Sebahat ve baba Sezai Ö. ile amca Osman Ö.'yü gözaltına aldı. Denizli Devlet Hastanesi'ne götürülerek, tedavi ettirilen Yusuf Zengin'e 5 gün, Mestan Tarık Ertunç'a da 2 gün iş göremez raporu verildi.

ÖĞRENCİ SAVCILIKTAN, AİLE DE ADLİ KONTROLLE SERBEST

 

 

Olayın ardından polis tarafından gözaltına alınan öğrenci K.B.Ö. annesi Sebahat Ö., babası Sezai Ö. ve amcası Osman Ö. alınan ifadelerinin ardından bugün görevi başındaki kamu görevlisini darp, hakaret ve küfür suçlamalarından Adliye’ye sevk edildi. Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından Adliye’ye götürülen öğrenci K.B.Ö. savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Annesi, babası ve amcası ise tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, üç kişiyi adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

Yorumlar

34
 • bülent

  8 ay önce Şikayet Et bırakın bırakın bi daha yapsınlar
 • Gökhan

  8 ay önce Şikayet Et Bu yaasalar düzeltilmeli bunlar gibi veli ve öğrenciler yüzünden herkes öğretmenlere ya şiddet uyguluyo yada açığını arıyo öğrenciyi savunan bu saçma kanunlar düzeltilmeli
 • öğretmen

  8 ay önce Şikayet Et ne güzel ya, bu canileri tutuklamak için, ceza vermek için illa ki öğretmenin öldürülmesi mi gerekiyor, yazık yazık, böyle cahil insanlara karşı öğretmenin statüsünü ne hale düşürdünüz.
 • caner

  8 ay önce Şikayet Et şu adalet kavramına bir çeki düzen verseniz
 • şems

  8 ay önce Şikayet Et Kı nı yor um. Eğitimciye kalkan eller kırılsın. Eğitimciler olarak bu tür eğitilemeyecek çocukların kahrını çekmek zorunda değiliz. 12 yıllık zorunlu eğitime hayır. Okullara eğitim/öğretime ihtiyacı ve istekli olanlar gelsinler.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.