Haber 7

Fransız Parlamenter yediği ayarı unutamadı! Yine nefret kustu

Sanki Fransa'nın yokmuş gibi, Türkiye'nin Arap dünyasında projeleri olduğunu iddia eden vekil, yine Ermeni soykırımı olduğunu söyleme cüretini gösterdi.
GİRİŞ 15.04.2019 08:07 GÜNCEL
Metin Boyutu

Antalya’da gerçekleşen NATO Parlamenter Asamblesi toplantısında Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun 'Ermeni soykırımı' iddiaları ile ilgili, "Fransa önce kendi karanlık tarihine baksın" dediği Fransız milletvekili Sonia Krimi, sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayınla bu konuda açıklamalarda bulundu.

 

 

"TÜRKLERİN PROJELERİ NELER"

Facebook'tan canlı yayın yaparak görüşlerini ifade eden vekil, salonu terk ettiği anların üzerine müzik yerleştirilerek hazırlanan videolarla ilgili "Neden Türkler bu gibi videolar yapıyor? Türklerin, Arap dünyasındaki projeleri neler? Bu çılgınca videolar neden?" şeklinde konuştu.

 

 

"FRANSA'NIN SÖMÜRGECİLİK TARİHİYLE İLGİLİ YAPILMASI GEREKENLER VAR"

Bakan Çavuşoğlu'nun "Ruanda, Cezayir'de olanları unutmadık. Fransa önce kendi karanlık tarihine baksın" ifadeleri konusunda Krimi yaptığı canlı yayında "Fransa’nın sömürgecilik tarihi ile ilgili yapması gereken şeyler olduğunu düşünüyorum ve bu fikrimi değiştirmiş değilim." sözlerini kullandı.

YİNE ERMENİ SOYKIRIMI DEDİ

Krimi, Antalya'dan yaptığı görüntülü canlı yayınını Türkiye'ye "Tarihi kendiniz istediğiniz gibi yazamazsınız. 24 Nisan’da Ermeni soykırımını anma gününde görüşmek üzere." diyerek bitirdi.

Yorumlar

101
 • alaskamkuzey

  3 ay önce Şikayet Et Kovun burdan gitsin bu ülkeyi karıştırmak için gelmiş
 • mustafa 38

  3 ay önce Şikayet Et Alçak fransızlar kendi tarihlerine baksınlar milyonlarca müslüman cezayirliye soy kırım yapmışlar fransa almanya ile savaştığında savaşta cezayirli gençleri size bağımsızlık vereceğiz vaadiyle kandırıp savaştırdı ve almanları cezayirli geçlerin sayesinde fransızlar yendiler ama fransa sözünde durmadı kutlama yapmak için cezayirde toplanan yüz binlerce cezayirliyi katletti tarihte belli
  Toplam beğeni
 • mustafa 38

  3 ay önce Şikayet Et Başta fransa olmak üzere bu avrupanın hepside barbar fransanın cezayirde ruandada yaptığı katliamı tüm dünya biliyor ülkemizdeki daha evvel yaşaayan ermenilerde rahat durmamışlar osmanlı rus savaşında bize kalleşlik yapıp rus ordusuna katılmışlar bu ermeniler her zaman bize karşı hainlik yapmışlar
  Toplam beğeni
 • Altmiş7

  3 ay önce Şikayet Et Bende muhammet baki arkadasimin fikirlerine katılıyorum
 • seçkin

  3 ay önce Şikayet Et alçaksın Fransa hemde çok alçak deseler de sana medeni şahittir buna Ruanda ve Cezayir
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.