Haber 7

PKK'lı teröristler o bölgelerde harekete geçti!

AA, terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'nin kuzeyinde kazdığı tünelleri görüntüledi. Örgüt, Münbiç, Aynularab, Tel Abyad, Rasulayn, Kamışlı ve Malikiyye'de bu faaliyetini sürdürüyor.
GİRİŞ 15.04.2019 13:22 GÜNCEL
Metin Boyutu

Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'nin kuzeyinde işgal ettiği alanlarda tünel kazmayı sürdürüyor.

 

 

AA, YPG/PKK'nın örgütün Münbiç ve Aynularab (Kobani) ilçelerindeki tünel kazma çalışmalarını Aralık 2018'de görüntülemişti.

Örgütün süren kazıları bugün AA tarafından yine görüntülendi.

 

 

YPG/PKK söz konusu iki ilçedeki mevcut tünelleri uzatma ve yenilerini kazmaya devam ederken, Türkiye sınırı hattındaki batıdan doğuya doğru Tel Abyad, Rasulayn, Kamışlı ve Malikiyye'de de bu faaliyetini sürdürüyor. 

Örgüt Türkiye'deki sınır karakollarının karşısına denk düşen Suriye topraklarındaki küçük yerleşimlerde de tünel kazıyor. 

YPG/PKK, bu yolla Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna düzenleyeceği olası askeri harekata karşı hazırlık yapıyor. 

Zeytin Dalı Harekatı ile YPG/PKK'nın Afrin'den çıkarılmasının ardından örgütün bu ilçeden çıkmamak için birçok noktada çukurlar kazdığı ortaya çıkarılmıştı. 

Yorumlar

0
  • Vatandas

    3 ay önce Şikayet Et İyi tamam anladıkta TSK neden bu PKK lilari seyrediyor.ateş açmak için izin almamızı gerekiyor abd den
  • Diriliş...

    3 ay önce Şikayet Et 10 bin kilometer uzagındaki oluşumu tehtit gören amarika biz burnumuzun dibinde bize karşı hendek tunal yapanlara seslenemiyoruz..
    Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.