Haber 7

İstanbul'da raylı sistemde sefer saatleri uzatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ramazan dolayısıyla metro sefer saatlerini haftanın 5 günü 01.00'e, cuma ve cumartesi günleri ise 02.00'ye kadar uzattı.
GİRİŞ 07.05.2019 15:17 GÜNCEL
Metin Boyutu
İstanbul'da raylı sistemde sefer saatleri uzatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ramazan dolayısıyla metro seferlerinde düzenlemeye gitti.

 

Metro İstanbul'un sitesinde yer alan açıklamada, yapılan değişiklikle raylı sistem hatlarında sefer saatlerinin pazar, pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri 01.00'e, cuma ve cumartesi ise 02.00'ye kadar uzatıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Ramazan ayı boyunca M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı, M1B Yenikapı-Kirazlı, M2 Yenikapı-Hacıosman, M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir, M4 Kadıköy-Tavşantepe, M5 Üsküdar-Çekmeköy, M6 Levent-Boğaziçi Ü./Hisarüstü, T1 Kabataş-Bağcılar, T4 Topkapı-Mescid-i Selam ve F1 Taksim-Kabataş hatlarımızda sefer saatleri uzatılmıştır. Yapılan düzenleme ile seferlerimiz 5 gece 01.00'e cuma ve cumartesi günleri gece saat 02.00'ye kadar uzatılmıştır." denildi.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafında işletilen Halkalı-Gebze Banliyö Hattı ve Marmaray sefer saatlerinin de aynı şekilde uzatıldığı kaydedilen açıklamada, T3 Kadıköy-Moda, TF1 Maçka-Taşkışla ve TF2 Eyüp-Piyerloti hatlarında sefer uzatması yapılmadığı, bunların normal tarifelerle hizmet vereceği vurgulandı.

Yorumlar

7
 • Mehmet Yucesoy

  3 ay önce Şikayet Et Ekrem gider gitmez ilk olumlu düzenleme.
 • Seyfi

  3 ay önce Şikayet Et Istanbul gibi bir Metropol de Metro, Tramvay ve Ana Arterlerdeki Otobüsler 24 Saat usulüne göre calismali. Istanbul 24 saat yasayan bir sehir. 16-17 Milyon insan yasayan bir sehirden bahsediyoruz. Ana Arterlerde gece saatlerinde en az saatte bir sefer olmali.
 • sami aydemir

  3 ay önce Şikayet Et Allah Razi olsun işten anlayan insanlar nasıl da icraatlari ile kendilerini gösteriyorlar.
 • guest

  3 ay önce Şikayet Et rabbim belediyemizi emin ellere teslim et ne olurAllah'ım(başka şehirden birisi)
 • Alican

  3 ay önce Şikayet Et neden 24 saat yapılmıyor
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.