Haber 7

146 yıllık camide Sakal-ı Şerif heyecanı

Bursa'da Ramazan ayının bitmesine sayılı günler kala, Kadir Gecesi'nin gündüzünde Sakal-ı Şerif 146 yıllık Kayhan Cami'de ziyarete açıldı.
GİRİŞ 31.05.2019 18:38 GÜNCEL
Metin Boyutu
146 yıllık camide Sakal-ı Şerif heyecanı

Sakal-ı Şerif, Kadir Gecesi'nin gündüzünde ikindi namazına müteakip Kayhan Mahallesi'ndeki 146 yıllık tarihi geçmişi olan Kayhan Cami'de ziyarete açıldı.

 

 

Özel sandığından çıkarılan Sakal-ı Şerifi gören cemaat duygu dolu anlar yaşadı. Sakal-ı Şerif'i öpen ve bakanların yanı sıra çok sayıda kişi de fotoğrafını çekti.

İKİNDİ ERKEKLERE, AKŞAM KADINLARA

Kayhan Cami İmamı Erdal Metin yaptığı açıklamada, "Kutsal emanetlerden olan Sakal-ı Şerif, erkeklere ikindi namazının ardından kadınlara da akşam namazının ardından ziyarete açılacak. Kalabalık ve coşkulu geçti, feyz aldık. Salavat-ı şerifler ve tekbirlerle açıyoruz, aynı şekilde kapatıyoruz" diye konuştu.

 

 

Yorumlar

1
  • Evlad-i osmanlı

    6 ay önce Şikayet Et Sağ eliyle tutsaydi iyiydi
    Toplam beğeni
  • Abdullah

    6 ay önce Şikayet Et Peygamberin sahih olarak nitelendirilen aktaranların isimleri olan hadis yani buyruğuyla sünnet üzere kendi yüzünde bıraktığın sakal hem onun emaneti hemde senin itaat göstergen ve dininin ve fıtratının bir eseridir Aynaya bak ve salavat getir. yada her hatırladığında.
    Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.