Haber 7

Kaçak avcı yakalanınca, yaptığı şey güldürdü

Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesi kırsalında canlı mühre ile kaçak keklik avı yaptığı sırada Doğa Koruma ve Milli Parklar Kahramanmaraş Şube Müdürlüğü Göksun Şefliği Av Koruma Ekiplerine yakalanan şahıs, uyuyor numarası yaptı.
GİRİŞ 12.06.2019 10:45 GÜNCEL
Metin Boyutu
Kaçak avcı yakalanınca, yaptığı şey güldürdü

Kahramanmaraş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü (DKMP) Göksun Şefliği Av Koruma Ekipleri, kaçak avcılara karşı denetimlerini 7 gün 24 saat esasına göre sürdürüyor. Özellikle bu dönemde bölgede artan canlı mühre ile yasadışı keklik avı konusu üzerinde özellikle duran ekipleri, Nurhak ilçesi kırsalında yaptıkları denetimlerde ilginç bir durumla karşılaştı.

 

 

Canlı mühre ile kaçak keklik avı yapan bir şahıs, av koruma ekiplerini karşısında görünce yere kapaklanarak uyuyor numarası yaptı. Ekiplerin uğraşı sonucunda numaradan yattığı uykusundan uyandırılan şahıs, ceza yemekten de kurtulamadı. Göksun Şefliği Av Koruma ekipleri, Nurhak’ta yaptıkları denetimlerde toplam 3 şahsa kaçak olarak avladıkları 6 keklik için 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa muhalefet suçundan 3 bin 800 TL idari para ve tazminat cezası uyguladı.

Kaçak olarak avlanan keklikler, doğaya salınırken Kahramanmaraş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Göksun Şefliği Av Koruma ekiplerinin, jandarma ve fahri av müfettişleri ile birlikte yaptıkları kaçak av mücadelesinin sezonun kapanmasına rağmen aralıksız devam edeceği belirtildi.

 

 

Yorumlar

8
 • Memet

  4 ay önce Şikayet Et Cezalar daha da ağırlaştırılmalı...
  Toplam beğeni
 • murat

  4 ay önce Şikayet Et Ne bicim adamsin sen yavrulama zamaninda avmi olur az bile ceza yemissin.Simdi silah atsan gebe anne hayvan yavrusunu dusurur,Yumartaya yatan kuslar kacar,akilli olun av mirastir birakin cogalsin.Gel ben sana tavuk alayim cok mu ihtiyacin var
  Toplam beğeni
 • Hüseyin

  4 ay önce Şikayet Et Cezayı artırın gelecek sefere ölü taklidi yapar...
  Toplam beğeni
 • ahmet

  4 ay önce Şikayet Et falakaya yatiricaksin madem oyle
  Toplam beğeni
 • çelik

  4 ay önce Şikayet Et Arkadaş doğal hayat uzmanı zaar. Ölü taklidi doğada işe yarar. Ama Milli parkçılar bu numarayı yutmaz tabii.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.