Haber 7

YKS'ye girecekler dikkat! ÖSYM'den açıklama geldi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün sosyal medya hesabından, 2019 YKS'ye katılacak nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası, veya fotoğrafı bulunmayan adaylar için uyarılarda bulundu. İşte YKS için sınav günü açık tutulacak Nüfus Müdürlükleri’nin listesi…
GİRİŞ 12.06.2019 17:14 GÜNCEL
Metin Boyutu
YKS'ye girecekler dikkat! ÖSYM'den açıklama geldi

ÖSYM, 2013-Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) katılacak nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası, soğuk damga veya fotoğrafı bulunmayan adaylara hatırlatmalar yaptı.

 

 

İşte YKS için sınav günü açık tutulacak Nüfus Müdürlükleri’nin listesi…

ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada, 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2019-YKS) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 15 Haziran 2019 Cumartesi günü 07.00 ile 17.00 saatleri arasında ve 16 Haziran 2019 Pazar günü 07.00 ile 15.30 saatleri arasında açık tutulacak. Açıklamada, Nüfus Müdürlüklerine başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenleneceği hatırlatıldı.

 

 

Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan 2019-YKS başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişecekler.

Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecek.

Adaylar,Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebilecekler.

“Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecek. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, 2019-YKS Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerektiği uyarısı da yapıldı.

Adaylar, sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere aşağıdaki bağlantıdan erişebilecek.

15 HAZİRAN 2019 CUMARTESİ GÜNÜ 07.00-17.00 SAATLERİ ARASINDA VE 16 HAZİRAN 2019 PAZAR GÜNÜ 07.00- 15.30 SAATLERİ ARASINDA AÇIK OLACAK İL/İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ

Yorumlar

5
 • Duygu

  4 ay önce Şikayet Et Peki bu ortaöğretim notunu nasıl onayliyabilirim
  Toplam beğeni
 • m. Ali Efendiler

  4 ay önce Şikayet Et Sınavlara kimlik kartını unutup gelen ve sınav olacağı yerde bu aklına gelen, sınav salonuna giriş kapısı kapatıldıktan sonra gelip GİRMEYE DİRETENLER gireceği sınavı NE KADAR ÖNEMSİYOR dersiniz?..
  Toplam beğeni
 • Samii

  4 ay önce Şikayet Et Tc kimlik nosu nüfus cüzdanında yazmayan zaten girmesin sınava. O adamdan hayır gelmez.
  Toplam beğeni
 • Sabahattin BAYRAM

  4 ay önce Şikayet Et 190cm boyunda bir insanı ilkokul sırasında sınava almak hangi aklın ürünü ise tebrik etmek lazım. Bu ya beceriksizlik ya da bu iş ehil olmayan insanların elinde.
  Toplam beğeni
  • 150

   4 ay önce Şikayet Et yeni nesil hep 190 zaten, adamlar napsın
   Toplam beğeni
 • nazife

  4 ay önce Şikayet Et eski kimlik ile sınava girilebiliniyor mu?
  Toplam beğeni
  • mezunkadın19

   4 ay önce Şikayet Et Hayır maalesef.
   Toplam beğeni
  • Mert

   4 ay önce Şikayet Et Ne olur ne olmaz sen yenisiyle git
   Toplam beğeni
  • sevim

   4 ay önce Şikayet Et Hayir yeni kimlik sart
   Toplam beğeni
  • Onur

   4 ay önce Şikayet Et Evet
  • Arhez

   4 ay önce Şikayet Et Hayır
   Toplam beğeni
  • Mert Can

   4 ay önce Şikayet Et İnternetten eski kimliğin ne zamana kadar geçerli olduğuna bakın, ben geçen sene eski kimlik ile giriş yapmıştım.
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.