Haber 7

YSK'dan, AK Parti'nin itirazına ret!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti'nin, soruşturma geçiren ilçe seçim kurulu başkanlarına 23 Haziran'da da görev verilmesiyle ilgili itirazını, hakimlerle ilgili idari tasarruf ve yaptırım uygulama yetkisi HSK'da olduğu gerekçesiyle reddetti.
GİRİŞ 12.06.2019 17:36 GÜNCEL
Metin Boyutu
YSK'dan, AK Parti'nin itirazına ret!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), soruşturma geçiren ilçe seçim kurulu başkan ve müdürlerinin 23 Haziran'da görev yapabileceğine karar vermişti. Bu karara AK Parti'nin yaptığı itiraz da reddedildi.

YSK, kararında ilçe seçim kurullarının hakimlerden oluştuğunu vurgulayarak, hakimler hakkında idari tasarruf ve yaptırım uygulama yetkisinin Hakimler ve Savcılar Kurulu'na (HSK) ait olduğu gerekçesiyle başvuruyu reddetti.

YSK'nın, "31 Mart'ta görev yapıp soruşturma geçirenler 23 Haziran'da görevli olabilir" kararı tartışma yaratmıştı.

YSK Başkanı Sadi Güven, İstanbul'da görev yapan 13 ilçe seçim kurulu müdürünü geçici olarak başka illerde görevlendirmişti.

 

 

Yorumlar

4
 • selim

  4 ay önce Şikayet Et kemal yine kazanacaz deyip duruyor .bunlar yine bir tezgah hazırlıyor olmasnlar. . daha önce ysk dakiler sayesinde kazanmışlardı şimdi yine aynı tezgah aynı adamlar .var bu işte bir iş .
 • Adalet

  4 ay önce Şikayet Et demekki bu meseleyle ilgili iyi bir kanun yapmak lağzım, ysk nın keyfine bırakılmaz, şaibeye karışan hakim,müdür neyse görevden alınır gibi....
 • ugur btn

  4 ay önce Şikayet Et Ysk nın taraflı olduğu kesinlik kazandı bence
  Toplam beğeni
 • gresunlu

  4 ay önce Şikayet Et ysk nin ilgisizce davranislarindan dolayi ankara adana antalya chpnin oldu çünkü ysk oyle istedi
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.