Haber 7

Yer: Ordu! Araç camlarını kırdı

Ordu’nun yüksek kesimlerinde sağanakla birlikte etkili olan dolu, fındık ağaçları ile ev ve araçlarda hasara neden oldu.
GİRİŞ 12.06.2019 21:18 GÜNCEL
Metin Boyutu
Yer: Ordu! Araç camlarını kırdı

Ordu’nun Gölköy, Gürgentepe ve İkizce ilçelerinde bugün sağanakla birlikte dolu yağdı. Sağanak ve dolu, ilçede hayatı olumsuz etkiledi. Zaman zaman ceviz büyüklüğünde yağan dolu nedeniyle fındık ağaçları ile evlerin çatıları ve araçlarda hasar oluştu. Yaklaşık yarım saat aralıksız süren dolu yağışı nedeniyle bazı sürücüler, araçlarının üzerine branda çekerek, önlem aldı.

 

Gürgentepe Kaymakamlığı, zarara uğrayan vatandaşlardan, zararlarını fotoğraflayarak, dilekçeyle kendilerine müracaat etmelerini istedi. Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, bölgedeki yağışların 2 gün daha etkili olacağı uyarısında bulunarak, “Yüksek ilçelerimizde dolu yağışı sonucunda fındık mahsullerinde önemli ölçüde zarar oluşmuştur. Tüm çiftçi kardeşlerime geçmiş olsun dileklerimi sunarım” dedi.

 

Yorumlar

3
  • laz

    4 ay önce Şikayet Et ordulu kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum.allah böyle afetlerden korusun
  • WİRUSMAN

    4 ay önce Şikayet Et Rabbim her şeyin en iyisini bilir ne diyelim büyük geçmiş olsun .
  • haarpHaarp

    4 ay önce Şikayet Et Devletimiz çözüm geliştirmeli gerekirse rusya gibi bu teknolojiye sahip ülkelerle işbirliğine gitmelidir
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.