Haber 7

Türkiye'den ABD'ye mektup misillemesi

Milli Savunma Bakanlığı, ABD Savunma Bakanlığına cevabi mektubu gönderdi. Mektupta müttefiklik ruhuna uygun olmayan yaklaşımdan duyulan rahatsızlık vurgulandı.
GİRİŞ 18.06.2019 13:43 GÜNCEL
Metin Boyutu
Türkiye'den ABD'ye mektup misillemesi

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan'ın, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a gönderdiği mektuba cevabi mektup gönderildi.

 

Milli Savunma Baknalığı'ndan yapılan açıklamada, "ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan’ın 06 Haziran 2019 tarihli mektubuna bugün itibariyle Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından cevabi bir mektup gönderilmiştir. Mektupta müttefiklik ruhuna uygun olmayan üslup ve yaklaşımdan duyulan rahatsızlık yeniden vurgulanmış; bilinen görüşlerimiz detaylı olarak aktarılmıştır. Karşılıklı saygı ve dostluğa dayalı bir şekilde diyaloğun sürdürülmesinin ve sorunlara uygun bir çözüm bulunmasına yönelik çalışmalara devam edilmesinin önemi ifade edilmiştir." denildi.

Kaynak : AA, Haber7

Yorumlar

22
 • Manisalı

  4 ay önce Şikayet Et Bizde onların anlayacağı dilden konuşalım.adamlar bu dilden anlıyorlar yahu
 • gariban

  4 ay önce Şikayet Et Adamlar sorun çözmek için değil, sorun yaratıp bizi batırmak için çalışıyorlar. Dertleri adalet, hakkaniyet vs. değil, sömürüdür 99 almadan bir vermezler.
  Toplam beğeni
 • Şenol

  4 ay önce Şikayet Et beklediğimiz cevap otkalı olmuş..
  Toplam beğeni
 • mehmet

  4 ay önce Şikayet Et Biz eğer müttefik isek o halde müttefik şirketi olan NATO üssünden uçaklar havalanıp neden meclisimizi bombalıyor, yani amerika önce buna bir cevap verip ondan sonra rahatsızlığını dile getirmelidir. S400'e bu kadar karşı olduğuna göre bir darbe daha planladığı açık ortada, saldırmayı düşünmeyen için savunma silahı bir tehlike oluşturamaz.
  Toplam beğeni
 • Mehmet

  4 ay önce Şikayet Et Mektup yerine varmadan muhatapi attilar
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.