Haber 7

Cumhurbaşkanlığı'ndan 'S-400' açıklaması! 'Erdoğan ile Trump...'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ABD Başkanı Trump'ın görüşmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama geldi. Açıklamada, "Görüşmede ikili ilişkiler ve Suriye’deki son gelişmeler başta olmak üzere bölgesel meseleler ele alınmıştır" denildi.
GİRİŞ 29.06.2019 10:12 GÜNCEL
Metin Boyutu
Cumhurbaşkanlığı'ndan 'S-400' açıklaması! 'Erdoğan ile Trump...'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi kapsamında Japonya'nın Osaka kentinde ABD Başkanı Donald Trump'la görüşme gerçekleştirdi.

 

 

Görüşmeye ilişkin Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama yapıldı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle;

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Donald Trump arasında bugün bir görüşme gerçekleşmiştir.

 

 

30 dakika süren görüşmede ikili ilişkiler ve Suriye’deki son gelişmeler başta olmak üzere bölgesel meseleler ele alınmıştır.

İki lider tarafından daha önce belirlenen 75 milyar dolarlık ticaret hedefi yeniden teyit edilerek, atılacak adımlar değerlendirilmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, ülkemizin ulusal güvenliğinin gereklerini yerine getirme hususundaki kararlılığının altını çizmişler; stratejik ortaklığımıza zarar verebilecek çabalarla ilgili endişelerini paylaşmışlardır.

Sayın Trump, ülkemizin hava savunma sistemi alımı hususunda Amerika Birleşik Devletleri nezdindeki girişimlerinin geçmiş ABD yönetimleri tarafından reddedildiğini hatırlatarak, konunun ikili ilişkilere zarar vermeyecek bir şekilde çözülmesini arzu ettiklerini vurgulamışlardır.

Yorumlar

11
 • Suat Ak

  2 ay önce Şikayet Et İki yüzlü Abd birdedigi birdedigini tutmuyor vermeyipte ne yapaçak bence oyun oynuyor bizden daha iyisini mi bulacak
  Toplam beğeni
 • Ali

  2 ay önce Şikayet Et Coni geri adım attı neden kararlı duruşumuz dayanamadı. Yeteri içeride bolunmeyelim
  Toplam beğeni
 • faruk dastan

  2 ay önce Şikayet Et harika bir fotağraf dikkat cumhurbaşkanımızın tercümanı başı kapalı başkanım seni seviyoruz.
  Toplam beğeni
 • Hacivat

  2 ay önce Şikayet Et Insallah abd kabul etmistir yarin baska seyler demez ikide bir fikir degistirmez verilen sözler tutulur ama sanmam inanmam böyle olacagini busch iraka savas actiginda mülteci kürtleri türkiye aldi besledi korudu saddam öldürmesin diye yardim yapacakti abd yapmadi obama kandirdi dolandirdi Patriot lari dahi vermedi sayin Trump yaptirimla türkiyeyi zor duruma düsürdü düsürecekte bunlar hic bir sözünü tutmadi abd ab ye güvenilmez ne derlerse desinler ne anlasmasi yaparsa yapsinlar uymazlar
  Toplam beğeni
 • Türkiey

  2 ay önce Şikayet Et Chp siz tayipten önce hiç bu şekilde Toplantı siz den taraf veya başkapartilerden Heeeeeeeeeee İşte TÜRKİYE SİZİN AKLINZ BİTMİŞ BENCE GÜNCELLEYİN
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.