Haber 7

RTÜK'ün yeni üyeleri belli oldu

TBMM Genel Kurulunda, RTÜK üyeliğine Nurullah Öztürk, Faruk Bildirici ve Ali Ürküt seçildi
GİRİŞ 11.07.2019 17:32 GÜNCEL
Metin Boyutu
RTÜK'ün yeni üyeleri belli oldu

TBMM Genel Kurulunda yapılan oylamada, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyeliğine, AK Parti kontenjanından Nurullah Öztürk, CHP kontenjanından Faruk Bildirici, HDP kontenjanından Ali Ürküt seçildi.

 

 

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplanan Genel Kurulda, RTÜK'te boşalan 3 üyelik için seçim yapıldı. 

AK Parti Yunüs Emre Kars ile Nurullah Öztürk'ü, CHP Şafak Akça ve Faruk Bildirici'yi, HDP ise Mehmet Mahsum Akgündüz, Ali Ürküt'ü aday gösterdi.

 

 

Genel Kurulda yapılan gizli oylamada, AK Parti kontenjanından Yunüs Emre Kars 17,  Nurullah Öztürk 305 oy, CHP kontenjanından Şafak Akça 8, Faruk Bildirici 283 oy, HDP kontenjanından Mehmet Mahsum Akgündüz 6, Ali Ürküt 278 oy aldı.

Bu sonuçla Nurullah Öztürk, Faruk Bildirici ve Ali Ürküt RTÜK'ün yeni üyeleri oldu. 

Yorumlar

2
 • urfalı

  3 ay önce Şikayet Et RTÜK artık reklamlara dizilere el atmalı.
 • İbrahim Nayir

  3 ay önce Şikayet Et Hayırlı olsun.
 • Akyakalı Serhat

  3 ay önce Şikayet Et RTÜK yönetimi ve çalışanları boşa para alıyor. Yazık günah. Kanallarda her türlü aile ahlak yapısını bozan diziler filmler reklamlar çekiliyor. RTÜK buna müsaade ediyor. Ceza almaları için açık açık zina mı edilmesi lazım?
  Toplam beğeni
  • Sivaslı

   3 ay önce Şikayet Et Bence de bu reklam konusuna el atılması gerekiyor. Özellikle yaz aylarında reklamlarda ahlaksızlık diz boyu
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.